Uskoro usvajanje Strategije bezbednosti
Niš 17.03.2018. Južna Srbija Info
Članovi Saveta za bezbednost Grada Niša, na čelu sa predsednikom, gradonačelnikom Darkom Bulatovićem, sastali su se juče u Gradskoj kući sa predstavnicima organizacija civilnog društva kako bi, u cilju unapređenja nacrta Strategije bezbednosti, čije nas usvajanje očekuje, saslušali njihove predloge i sugestije.

Ocena predstavnika civilnog sektora je da je ovaj strateški dokument napisan kvalitetno, da sadrži sve realne probleme sa kojima se Grad Niš suočava kada je reč o bezbednosti i da je potrebno da se, kroz akcioni plan, definišu prioritetne aktivnosti čijom bi se realizacijom uticalo na povećanje nivoa bezbednosti u različitim oblastima koje strategija definiše.
Učesnici sastanka saglasni su da strateški dokument mora da bude održiv i praćen određenim finansijskim sredstvima koja moraju biti definisana i budžetom. Između ostalog, na sastanku je rečeno da je cilj Grada i OEBS-a koji su zajednički pristupili izradi ovog dokumenta, da on zaista bude realan i da se podjednako uvaže predlozi građana, sa kojima su se u prethodnom periodu, susretali na javnim raspravama, gradonačelnik i načelnik policije, ali i predlozi organizacija civilnog društva koje su na ovom dokumentu i radile, rame uz rame sa predstavnicima gradskih i republičkih institucija.
Inače, sastanku su prisustvovali predstavnici Proaktiva, Nacionalnog saveta Roma, Centra za razvoj civilnih resursa, Nacionalne koalicije za decentralizaciju, Protekte, Media i reform centra, Jurom centra, Osvita, Ženskog prostora, Instituta za javno zdravlje, Optimum-UM-a, Centra za devojke, Sekretarijata za omladinu i sport, Centra za ljudska prava i demokratiju.
Pored gradonačelnika, sastanku, čiju je organizaciju pomogao Medija i reform centar, prisutvovao je i načelnik Policijske uprave Slaviša Virijević, pomoćnica direktora Doma zdravlja Jasmina Ranković, sekretarka Višeg javnog tužilaštva Jelena Papović Miladinović, direktorka Medija i reform centra Danijela Vučić, načelnik Školske uprave Dragan Gejo, predstavnica Centra za socijalni rad Sveti Sava Dušica Jovanović i predstavnik Osnovnog suda Vladimir Rakonjac.
#
Niš
Darko Bulatović
Sveti Sava
ljudska prava
OEBS
Dragan Gejo
Strategija bezbednosti
akcioni plan
Slaviša Virijević
@DarkoBulatovic_
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
- Ugovori za podršku ženskom preduzetništvu
- Niš postaje ključno čvorište za kargo letove
- Glavni prekidi u vodosnabdevanju
- Praznik pokreta i kreativnosti
- Sergej Davidčenko u Svetosavskom domu
- Između ideala i zabrane
- Kraj zidanja Skadra na Bojani
- Prekidi u vodosnabdevanju
- Usvojeno više od 1.000 primedbi građana
- Evropski stoni tenis u srcu Niša:
- Bogat repertoar na sceni Narodnog pozorišta
- Rešenje kroz dijalog – pruga je neminovnost
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Revitalizacija Parka Svetog Save: Moderno navodnjavanje za dugovečno zelenilo
- Niš-ekspres modernizuje prevoz: Deset novih Euro 6 autobusa na ulicama grada












