Напредак оставио бодове у Крагујевцу

Алексинац 25.12.2016.

Кошаркаши Напретка из Алексинца су, у дербију последњег овогодишњег кола Друге лиге Србије, били гости екипи "Радничког 1950", а домаћини су славили резултатом 80:76 (25:17 17:11 20:23 18:25)

Раднички је кренуо силовито, остварио рано вођство 10:2. Домаћини су затворили све прилазе кошу екипи из Алексинца, па је разлика на полувремену била висока - 42 : 28.

Такав резултат неје доморалисао екупи Напретка, па су заиграли знатно боље у наставку утакмице.  Добијене су и 3. и 4. четвртина, сустигнута предност домаћих, а на моменте је Напредак прелазио у минимално вођство.

Међутим, у пресудним моментима утакмице изостао је кош из игре, а извођачи слободних бацања су били половични. Са друге стране, домаћини су реализовали све пенале и тако остварили битну победу.

Кошаркаши "Радничког 1950" након овог меча празноваће као други на табели, са скором од 10 победа и 3 пораза, у позицији за борбу за улазак у КЛС.

Напредак календарску годину завршава на 5. месту са 8 победа и 5 пораза.

Раднички 1950: Костић 14, Лаловић 6, Ђурђевић, Лакићевић, Недељковић 10, Трипковић 8, Стојановић 13, Поповић 19, Ј.Танасијевић, Белоица 4, Драшковић 6, Н.Танасијевић.

Напредак: Шикман 15, Зорнић 3, Раичевић 22, Миленковић, Миладиновић 4, Даниловић 11, Станисављевић 4, Митић, Џунић, Траиловић, Петрић 10, Илић 4.