Пораз кошаркаша Напретка, Здравље победило Беовук

Лесковац 22.02.2015. Душан Стевановић, Алексинац.Нет, Здравље КК

Иако је водио до последњег минута, Напредак из Алексинца ипак је изгубио бодове у Великој Плани, резултатом 98:96.
Још један од великих фаворита у првенству Друге лиге Србије није успео да освоји бодове у Лесковцу Здравље - Беовук 72 94:79

Иако је водио до последњег минута, Напредак из Алексинца ипак је изгубио бодове у Великој Плани, резултатом 98:96. Домаћин је боље отворио утакмицу и добио обе четвртине у првом полувремену. На одмор се отишло при резултату 46:39 за Плану Хардекс.

У другом полувремену кошаркаши Напретка су се тргли. Сустигли су разлику домаћина и чак прешли у вођство. Водили су до 40 минута, када је домаћин преузео иницијативу и повео са 98:96.

Искусни Траловиић преузима одговорност, шутира тројку, али и промашује. Резултат остаје 98Ч96.

Највише кошева за екипу Напретка постигли су Миладиновић 20, Стаменковић 15, Воркапић и Траиловић по 13 и Шикман 11.

У домаћој екипи Вранић је дао 25, а Ковачевић 21 поен.

У овом колу догодила су се још нека изненађења. Беовук је изгубио од Здравља у Лесковцу са 94:74, а Сремска Митровица од Пролетера са 87:57.

Пирот игра са Војводином у недељу, на домаћем терену. У колико и он изгуби, овај пораз Напретка биће без већег значаја.

ЗДРАВЉЕ - БЕОВУК 72 94:79 (17:21, 24:21, 25:24, 28:13)

Лесковац, Спортски центар Дубочица, гледалаца: 900, судије: Недељковић (Ниш), Крстић (Алексинац), Ковинић (Краљево).

ЗДРАВЉЕ: Ристић 15 (6 асистенција, 2 освојене лопте), Димитријевић 2 (2 скока), Денић 13 (5 скокова), Тешановић 17 (3 скока, 3 асистенције), Митић, Јовановић 6 (8 скокова, 3 блокаде, 3 асистенције), Јовановић 10 (2 освојене лопте), Прокоповић, Тешовић 13 (7 скокова), Стојиљковић, Станојевић 14 (10 скокова), Раденковић 2 (3 асистенције).

БЕОВУК 72: Максимовић, Драговић 4, Ђорђевић 18, Јевђенић 6, Пејић 18, Матијашевић 3, Живковић, Фундић 13, Дондур 11, Андрејевић 2, Чоловић,

Кошаркаши Здравља су победом над још једним од фаворита у првенству потврдили свој квалитет и одужили се навијачима за нешто слабије издање на претходној утакмици.

Још један од великих фаворита у првенству Друге лиге Србије није успео да освоји бодове у Лесковцу. После Младости из Земуна, "фармацеути" су пред својим навијачима савладали и београдски Беовук и потврдили да с правом носе епитет једног од најрпијатнијих изненађења сезоне.

У последњој четвртини, ношени подршком са трибина, кошаркаши Здравља су одиграли чврсто и борбено у одбрани, изузетно ефикасно у нападу, и од 33. минута (71:71) до краја направили победничку серију 23:8 и славили велику и заслужену победу.

После 18. кола Здравље се налази на 8. месту на табели са 28 освојених бодова и скором од 10 победа и 8 пораза.

У следећем, 19. колу Здравље гостује у Пироту где ће у дербију овог дела Србије одмерити снаге са истоименом домаћом екипом.

#   Лесковац   Алексинац   кошарка   Велика Плана   Сремска Митровица   Здравље КК   спортски центар   Пирот КК   Напредак КК