Južna Srbija Info

Poraz košarkaša Napretka, Zdravlje pobedilo Beovuk

Leskovac 22.02.2015. Dušan Stevanović, Aleksinac.Net, Zdravlje KK

Iako je vodio do poslednjeg minuta, Napredak iz Aleksinca ipak je izgubio bodove u Velikoj Plani, rezultatom 98:96.
Još jedan od velikih favorita u prvenstvu Druge lige Srbije nije uspeo da osvoji bodove u Leskovcu Zdravlje - Beovuk 72 94:79

Iako je vodio do poslednjeg minuta, Napredak iz Aleksinca ipak je izgubio bodove u Velikoj Plani, rezultatom 98:96. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i dobio obe četvrtine u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo pri rezultatu 46:39 za Planu Hardeks.

U drugom poluvremenu košarkaši Napretka su se trgli. Sustigli su razliku domaćina i čak prešli u vođstvo. Vodili su do 40 minuta, kada je domaćin preuzeo inicijativu i poveo sa 98:96.

Iskusni Traloviić preuzima odgovornost, šutira trojku, ali i promašuje. Rezultat ostaje 98Č96.

Najviše koševa za ekipu Napretka postigli su Miladinović 20, Stamenković 15, Vorkapić i Trailović po 13 i Šikman 11.

U domaćoj ekipi Vranić je dao 25, a Kovačević 21 poen.

U ovom kolu dogodila su se još neka iznenađenja. Beovuk je izgubio od Zdravlja u Leskovcu sa 94:74, a Sremska Mitrovica od Proletera sa 87:57.

Pirot igra sa Vojvodinom u nedelju, na domaćem terenu. U koliko i on izgubi, ovaj poraz Napretka biće bez većeg značaja.

ZDRAVLjE - BEOVUK 72 94:79 (17:21, 24:21, 25:24, 28:13)

Leskovac, Sportski centar Dubočica, gledalaca: 900, sudije: Nedeljković (Niš), Krstić (Aleksinac), Kovinić (Kraljevo).

ZDRAVLjE: Ristić 15 (6 asistencija, 2 osvojene lopte), Dimitrijević 2 (2 skoka), Denić 13 (5 skokova), Tešanović 17 (3 skoka, 3 asistencije), Mitić, Jovanović 6 (8 skokova, 3 blokade, 3 asistencije), Jovanović 10 (2 osvojene lopte), Prokopović, Tešović 13 (7 skokova), Stojiljković, Stanojević 14 (10 skokova), Radenković 2 (3 asistencije).

BEOVUK 72: Maksimović, Dragović 4, Đorđević 18, Jevđenić 6, Pejić 18, Matijašević 3, Živković, Fundić 13, Dondur 11, Andrejević 2, Čolović,

Košarkaši Zdravlja su pobedom nad još jednim od favorita u prvenstvu potvrdili svoj kvalitet i odužili se navijačima za nešto slabije izdanje na prethodnoj utakmici.

Još jedan od velikih favorita u prvenstvu Druge lige Srbije nije uspeo da osvoji bodove u Leskovcu. Posle Mladosti iz Zemuna, "farmaceuti" su pred svojim navijačima savladali i beogradski Beovuk i potvrdili da s pravom nose epitet jednog od najrpijatnijih iznenađenja sezone.

U poslednjoj četvrtini, nošeni podrškom sa tribina, košarkaši Zdravlja su odigrali čvrsto i borbeno u odbrani, izuzetno efikasno u napadu, i od 33. minuta (71:71) do kraja napravili pobedničku seriju 23:8 i slavili veliku i zasluženu pobedu.

Posle 18. kola Zdravlje se nalazi na 8. mestu na tabeli sa 28 osvojenih bodova i skorom od 10 pobeda i 8 poraza.

U sledećem, 19. kolu Zdravlje gostuje u Pirotu gde će u derbiju ovog dela Srbije odmeriti snage sa istoimenom domaćom ekipom.

#   Leskovac   Aleksinac   košarka   Velika Plana   Sremska Mitrovica   Zdravlje KK   sportski centar   Pirot KK   Napredak KK