Здравље - Младост (СП) 102:77

Лесковац 21.03.2015.

У, на моменте егзибиционој игри, кошаркаши Здравља на крају су славили убедљиву победу у дуелу са борбеним гостима из Смедеревске Паланке.

Здравље - Младост (Смедеревска Паланка) 102:77
(19:27, 26:12, 28.16, 29:22)

После слабе прве четвртине кошаркаши, Здравља су преокренули резултат већ у другој четвртини.

Очигледно је пауза између два полувремена пријала изабраницима тренера Саше Јовића, па су на почетку треће четвртине сјајном серијом 16:0 (25. минут 60:39) практично разрешили све дилеме око питања победника овог дуела. Занимљиво је да су гости прве поене у наставку утакмице постигли тек на истеку петог минута игре у трећој четвртини.

До краја на моменте егзибициона игра пропраћена је аплаузима са трибина, а стручни штаб пружио је прилику свим играчима да наступе на овој утакмици.

У следећем, 23. колу кошаркаши Здравља гостују у Великој Плани где ће одмерити снаге са екипом Плана Хардекс.

СЦ Дубочица, гледалаца: 800, судије: Стаменковић (Ниш), Крстић (Алексинац), Љубић (Ниш).

ЗДРАВЉЕ: Ристић 19 (6 асистенција, 3 скока, шут из игре 8/7), Димитријевић 6, Денић 9, Тешановић 18 (4 скока), Јовановић 11 (4 асистенције, 4 освојене лопте, 2 блокаде, 2 скока), Јовић 12 (3 скока), Прокоповић 2, Тешовић 8 (4 скока, шут из игре 4/3), Стојиљковић 5, Милетић, Станојевић 10 (5 скокова), Раденковић 2.

МЛАДОСТ: Стаменковић 10, Тапушковић 27, Крстић, Милановић, Јевтић 5, Томић 2, Станисављевић 19, Милановић 1, Топаловић, Маторкић, Димитријевић 6, Прокић 7.