Младост СП – Здравље 87:90 (25:29, 19:22, 19:24, 24:15)

Лесковац 30.11.2014. КК Здравље

Победом на гостовању у Смедеревској Паланци, кошаркаши Здравља су учврстили позицију у средини табеле Друге мушке лиге Србије. До два изузетно важна лесковачки кошаркаши су дошли у драматичној завршници,

На почетку утакмице изједначена игра, па су у последњи минут прве четвртине домаћини ушли са поеном предности (25:24). Тројка Тешовића и два поена Тешановића донели су Лесковчанима 4 поена предности на крају првог периода. Иоанко мало број играча у ротацији додатно је смањен после повреде плејмејкера Николе Ристића који је у 8. минуту морао ван паркета, па је до краја Здравље играло са 7 играча у ротацији.

Период одличне игре на почетку друге четвртине донео је и прву осетнију предност гостујућим кошаркашима (13. минут 29:38). Домаћин се није предавао, па је утакмица врло брзо поново ушла у период резултатске неизвесности (17. минут 41:42). Никола Станојевић је тројком на истеку 19. минута повећао предност Здравља на 7 поена (42:49), а ту предност Лесковчани су одржали и до одласка на одмор.

На почетку другог полувремена игра “кош за кош” до 24. минута (51:57). Серијом 0:6 лесковачки кошаркаши долазе до великих 13 поена предности, а два минута касније предност гостију достигла је и 16 поена разлике (26. минут 53:69). Кошаркаши Младост нису дозволили гостима да наставе серију, па су до краја четвртине предност смањили 12 поена (63:75).

Почетак последњег периода најавио је сигуран тријумф “фармацеута” (32. минут 65:78). Борбени кошаркашки из Смедеревске Паланке невероватном серијом 13:0 за само три минута стижу до изједначења (78:78). У 38. минуту, први пут после вођства у првој четвртини, предност су поново имали домаћи кошаркаши (82:81), па је утакмица ушла у неизвесну и драматичну завршницу.

На почетку 39. минута Никола Денић тројком доноси предност Здрављу (82:84). Домаћи кошаркашки покушали су шутевима за три поена да преокрену резултат, а на другој страни сигуран је био Вадица Јовановић па су у последњи минут Лесковчани ушли са 4 поена предност (82:86).

У пенал завршници сигурни извођачи слободних бацања био су Милан Тешановић и Никола Станојевић, па су “фармацеути” на крају прославили тешко стечену али сасвим заслужену победу на тешком гостовању у Смедеревској Паланци.

У следећем, 10. колу Друге лиге Србије Здравље у Лесковцу дочекује екипу Плана Хардекс из Велике Плане.

Смедеревска Паланка, дворана ОШ Вук Караџић, гледалаца: 400, судије: Хеђеши, Савић, Терзић.

МЛАДОСТ СП: Стаменковић 17, Топаловић, Крстић, Симић, Стефановић 7, Томић 21, Станисављевић 23, Милановић, Јевтић 9, Маторкић, Димитријевић, Прокић 10.

ЗДРАВЉЕ: Ристић 7 (2 асистенције), Димитријевић 8, Милетић, Тешановић 26 (3 асистенције, шут за три 7/4), Митић, Јовановић 9 (8 скокова, шут за два 5/3), Раденковић 6 (шут из игре 3/3). Денић 16 (11 скокова, шут из игре 10/7), Станојевић 12 (10 скокова, шут за два 3/2), Тешовић 6 (3 скока).