Mladost SP – Zdravlje 87:90 (25:29, 19:22, 19:24, 24:15)

Leskovac 30.11.2014. KK Zdravlje

Pobedom na gostovanju u Smederevskoj Palanci, košarkaši Zdravlja su učvrstili poziciju u sredini tabele Druge muške lige Srbije. Do dva izuzetno važna leskovački košarkaši su došli u dramatičnoj završnici,

Na početku utakmice izjednačena igra, pa su u poslednji minut prve četvrtine domaćini ušli sa poenom prednosti (25:24). Trojka Tešovića i dva poena Tešanovića doneli su Leskovčanima 4 poena prednosti na kraju prvog perioda. Ioanko malo broj igrača u rotaciji dodatno je smanjen posle povrede plejmejkera Nikole Ristića koji je u 8. minutu morao van parketa, pa je do kraja Zdravlje igralo sa 7 igrača u rotaciji.

Period odlične igre na početku druge četvrtine doneo je i prvu osetniju prednost gostujućim košarkašima (13. minut 29:38). Domaćin se nije predavao, pa je utakmica vrlo brzo ponovo ušla u period rezultatske neizvesnosti (17. minut 41:42). Nikola Stanojević je trojkom na isteku 19. minuta povećao prednost Zdravlja na 7 poena (42:49), a tu prednost Leskovčani su održali i do odlaska na odmor.

Na početku drugog poluvremena igra “koš za koš” do 24. minuta (51:57). Serijom 0:6 leskovački košarkaši dolaze do velikih 13 poena prednosti, a dva minuta kasnije prednost gostiju dostigla je i 16 poena razlike (26. minut 53:69). Košarkaši Mladost nisu dozvolili gostima da nastave seriju, pa su do kraja četvrtine prednost smanjili 12 poena (63:75).

Početak poslednjeg perioda najavio je siguran trijumf “farmaceuta” (32. minut 65:78). Borbeni košarkaški iz Smederevske Palanke neverovatnom serijom 13:0 za samo tri minuta stižu do izjednačenja (78:78). U 38. minutu, prvi put posle vođstva u prvoj četvrtini, prednost su ponovo imali domaći košarkaši (82:81), pa je utakmica ušla u neizvesnu i dramatičnu završnicu.

Na početku 39. minuta Nikola Denić trojkom donosi prednost Zdravlju (82:84). Domaći košarkaški pokušali su šutevima za tri poena da preokrenu rezultat, a na drugoj strani siguran je bio Vadica Jovanović pa su u poslednji minut Leskovčani ušli sa 4 poena prednost (82:86).

U penal završnici sigurni izvođači slobodnih bacanja bio su Milan Tešanović i Nikola Stanojević, pa su “farmaceuti” na kraju proslavili teško stečenu ali sasvim zasluženu pobedu na teškom gostovanju u Smederevskoj Palanci.

U sledećem, 10. kolu Druge lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje ekipu Plana Hardeks iz Velike Plane.

Smederevska Palanka, dvorana OŠ Vuk Karadžić, gledalaca: 400, sudije: Heđeši, Savić, Terzić.

MLADOST SP: Stamenković 17, Topalović, Krstić, Simić, Stefanović 7, Tomić 21, Stanisavljević 23, Milanović, Jevtić 9, Matorkić, Dimitrijević, Prokić 10.

ZDRAVLjE: Ristić 7 (2 asistencije), Dimitrijević 8, Miletić, Tešanović 26 (3 asistencije, šut za tri 7/4), Mitić, Jovanović 9 (8 skokova, šut za dva 5/3), Radenković 6 (šut iz igre 3/3). Denić 16 (11 skokova, šut iz igre 10/7), Stanojević 12 (10 skokova, šut za dva 3/2), Tešović 6 (3 skoka).