Функционери ДС у граду на Нишави масовно подносе оставке
Вршилац дужности председника нишких демократа Миодраг Станковић рекао је данас да неће повући предлог да председник Извршног одбора Градског одбора буде бивши члан Српске радикалне странке Милош Пауновић упркос томе што је неколико десетина чланова ДС поднело оставке на функције због противљења да кандидат буде бивши радикал.

- Искрено, нисам размишљао о повлачењу предлога, који узгред није мој лични, већ је истицан на претходном Председништва ДС у Нишу, а ја сам га “технички” спровео. Градски одбор ће се ускоро изјашњавати да ли прихвата Милоша Пауновића за “мандатара” за састав ИО, а ако став буде негативан, ја ћу предложити новог кандидата. Лично не мислим да то што је неко припадао некој другој странци треба да буде његов хендикеп, већ да је важно шта и колико је он допринео нашој странци- рекао је Станковић за Данас.
Оливер Пауновић, дојучерашњи в.д. председника Општинског одбора ДС у Палилули, једној од пет градских општина у Нишу, рекао је за наш лист да је више од 30 чланова тог одбора поднело оставке на функције јер се не слаже са кандидатуром Милоша Пауновића и тражи унутарстраначке изборе на свим нивоима у Нишу. Осим њега оставке су поднели и потпредседници овог општинског одбора, као и председници општинског ИО и омладине ДС.
- Политика ДС у Нишу одавно не постоји, а избором новог руководства губимо и достојанство. Нашу странку у Нишу увек су водили достојанствени људи, попут Душана Милисављевића, Драгослава Ћирковића, Милоша Симоновића, Горана Ћирића, Владимирав Домазета или Зорана Живковића. Осим тога, сматрамо да је недопустиво да Градски одбори и два од пет општинских одбора у Нишу буду у в.д. статусу и имају в.д. председнике- рекао је он.
В.д. председника ГО Станковић је казао да ће унутарстраначки избори на градском нивоу бити расписани у року од шест месеци, а да би требало да се организују и у општинским одборима који су у в.д. стању. Он је рекао да је, изузимајући оставке у ОО Палилула, стање у странци у Нишу стабилно и да је чланство више не напушта. Последњи масовнији одлазак функционера и чланова било је пре неколико месеци када је формирана Тадићева НДС, казао је он.
#
ДС
Душан Милисављевић
Миодраг Станковић
Милош Пауновић
Оливер Пауновић
Градски одбор
унутарстраначки избори
Ана Живковић
@demokrate @dusanorldusan @Mikica_S
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Како срце превазилази медицину
- Временска прогноза
- Ниш: Дочек припадника Војске Србије из Либана
- Рециклажа је у моди
- ПЛАНИРАНИ РАДОВИ ЗА ПРЕДСТОЈЕЋИ ВИКЕНД
- Филмска пљачка банке
- Обнова Летње позорнице у нишкој Тврђави
- Кварови и прекиди у водоснабдевању
- Инвестиција у здравље најмлађих:
- Пљачкали цркве
- Преглед планираних радова
- Када се врата „Мамине куће” отворе
- Утајили скоро 13 милиона динара пореза
- Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Ниш уводи тумаче за знаковни језик
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Трагедија у Нишу: Шесдесетшестогодишњи мушкарац страдао након пада са зграде у Улици Бранка Крсмановића
- Институт „Нишка Бања” отвара врата грађанима: Бесплатни прегледи срца на најсавременијем 4Д ултразвуку
- Тријумф нишке „слатке” мудрости: Представа „Сладолед” најбоља на 9. Фестивалу малих позоришних форми
- Из ГрО СНС Ниш наводе: Већник општине Медијана затечен за воланом са 1,6 промила алкохола
- Лесковац: Изрешетао младића на улици, па га докрајчио у кафани












