Функционери не дају своје фотеље
Напредњаци послушали централу своје странке и ослобађају се вишка функција. Перишић ван Савета Медицинског факултета, Андрејевић није посланик

После истека рока који је врх странке оставио члановима СНС, оставке на дупле функције у Нишу досад су поднели само градоначелник и председник Градског одбора СНС у Нишу Зоран Перишић и директор ЈП „Наисус“ Дејан Андрејевић. Перишић се одрекао неплаћене функције у Савету Медицинског факултета, а Андрејевић посланичког мандата. Очекује се реакција још десетак функционера који су већ били прозивани због гомилања функција.
- На Градском одбору сам дао налог да се спроведе одлука Главног одбора о томе да функцинер може имати само једну плаћену функцију. Захтеваћу извештај, али не очекујем да ће бити проблема. Оставке се не подносе органима странке, већ оним институцијама и установама које су их бирале и предлагале, али очекујем писани извештај - казао је Перишић.
Перишић није желео да лицитира о броју оних који треба да поднесу оставке, али је открио да Извршни одбор странке има податке о свим функционерима и њиховим функцијама, тако да нико неће моћи да задржи своје позиције.
Посланичког мандата одрекао се и Андрејевић, који је одлучио да остане на челу јавног предузећа „Наисус“.
- Плату сам и до сада примао у „Наисусу“, а посланичког додатка од 30.000 динара, у последњих неколико месеци, одрекао сам се у име помоћи поплављенима. Нико није на мене спроводио притисак да поднесем оставку - каже Андрејевић.
Он се, подсетимо, на мети дела јавности нашао због „гомилања функција“.
- Непоштено је то што су ме прозивали због седам функција, јер се то односи и на неплаћено чланство у Управним одборима ФК Раднички и ватерполо клуба. Бројали су ми и то што сам члан Савета РФЗО, али и члан УО Привредне коморе, где сам по аутоматизму као директор „Наисуса“ - предочава Андрејевић, који је поднео оставке и на ове функције.
МОЋ ПОД КОНТРОЛОМ ЈАВНОСТИ
ЛОКАЛНИ антикорупцијски форум (ЛАФ) почео да пописује све функционере и њихове функције да би, како појашњава Весна Црногорац, чланица ЛАФ, спречило коруптивно деловање. Није реч само о надокнадама које ови људи примају, већ је и питање колико квалитетно могу да обављају све те функције. Политичка моћ и утицај морају бити под контролом јавности, напомиње она.
#
Зоран Перишић
фотеља
функције
Дејан Андрејевић
дупле функције
ЛАФ
Извршни одбор
@ProfdrPerisic
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Квар у Горњем Матејевцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“
- ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
- Временска прогноза
- Будући богослови већ положили пријемни
- Почела мала матура
- Обележена годишњица Битке на Кошарама
- Заплењени кокаин, марихуана, оружје и новац
- Европска акција контроле возача:
- Ниш планира нови технолошки развој
- Нови прекиди у водоснабдевању
- Осмаци од понедељка на малој матури
- Најлепша слика једног града су деца
- Од вртића до комуналних питања
- Почињу „Филмови на путу“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Уз благослов и песму – хор „Бранко” на Светотројичним свечаностима у Крагујевцу
- Црквено-играчки ансамбл НЦПД „Бранко“ обележио ФолкФест у Нишу својим наступом
- Премијер обишао канцеларију у Нишу
- Нови конкурси за челне позиције у четири нишке установе културе
- Николић први пут за говорницом градског парламента












