Вучић на Газиводама: Овде се најбоље види тежина проблема са којима се суочавамо
Косовска Митровица 08.09.2018. Танјуг, РТС, Јужна Србија Инфо
Председник Србије Александар Вучић започео је дводневну посету Косову и Метохији обиласком Зубиног Потока, да би затим отишао до језера Газиводе. Увече се састаје с политичким представницима Срба у Звечану, извештава Танјуг, преноси РТС.

Без Газивода нема останка и опстанка људи у Ибарском Колашину, Обилићу, поручио је Вучић.
Након обиласка породице Ковачевић у Ибарском Постењу, председник ће отићи у Лешак и Лепосавић.
"Срећан сам што сам овде, дивно се осећам", прва је изјава председника Вучића на почетку посете Косову и Метохији, у Зубином Потоку, где је обишао Центар за екологију и развој спорта и Центар Црвеног крста.
"Ово су објекти који су изграђени новцем грађана Србије, а користиће га млади овог краја", рекао је Вучић, са којим су у обиласку ова два центра били директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић, министар здравља Златибор Лончар и шеф БИА Братислав Гашић.
Председник је поразговарао са члановима Кик-бокс клуба Косовска Митровица.
Вучић је затим стигао и на језеро Газиводе. На брани језера истакнут је велики билборд са натписом "Добро нам дошао, председниче". Председник је захвалио на добродошлици и у обраћању новинарима рекао да се на Газиводама најбоље види тежина проблема са којима се суочавамо.
Напомиње да је језеро Газиводе од огромног значаја и за Албанце и за Србе и да се ту разилазе ставови.
Вучић током обиласка бране Газиводе
Вучић током обиласка бране Газиводе
"Преко овог језра види се дубина и суштина свих наших спорова и неслагања", рекао је Вучић.
Истиче да се нада "да ћемо умети да превазиђемо проблеме и да се договоримо за наредних сто година", да и Албанци буду задовољни искоришћавањем воде. Подсетио је да највећи део Метохије добија воду из Газивода, а у летњим месецима и Приштина.
Председник поручује и да без Газивода нема опстанка људи у Ибарском Колашину и Зубином Потоку, Обилићу...
Осврнуо се и на посету објекту Црвеног крста у Зубином Потоку и рекао да је договорено да се подигне одмаралише за најбоље ђаке из целе Србије.
Вучић каже да је дошао на Космет да говори о идеји очувања мира и стабилности, "да покушамо да за будућа времена правимо боље односе између Срба и Албанаца".
Подсетио је да је Србија уложила 127.900.000 динара у реновирање бране и да ће бити уложено још 12 милиона.
Велики инвестициони планови
Рекао је да ће говорити о великим инвестиционим плановима у сваком месту, а посебно ће за то имати прилику на пословном форуму у Лепосавићу. Каже да је потребно обновити "Симпов" погон у Зубином Потоку, направити малу прераду воћа и поврћа, као и погон за прераду рибе.
Како каже, економски снажнији и богатији људи увек ће говорити мање о сукобима и ратовима.
Председник је обишао и газдинство породице Ковачевић у селу Ибарско Постење. Обићи ће и Пољопривредну школу из Приштине са привременим седиштем у Лешку.
У Спортској хали у Лепосавићу, председник ће се обратити на затварању Бизнис форума.
У вечерњим сатима, Вучић ће се састати са политичким представницима Срба са Косова и Метохије.
Уочи посете председника Србије, са највише безбедносне инстанце на Косову – Кфора саопштено је да је ситуација мирна и стабилна и да нема тензија.
Из Кфора је поручено да ће предузети све неопходне мере да се омогући мирна посета српског председника Александра Вучића.
#
Братислав Гашић
Косовска Митровица
Златибор Лончар
Марко Ђурић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Усвојен Нацрт закона о родитељу-неговатељу
- Нишвил у знаку Шабана
- СНС прогласио победу
- Временска прогноза
- „Имена таме“
- Хуманитарна акција „Матура за све“
- Одборници СГНиша бирају новог председника
- Интересовање за Сајам за пензионере
- Локални избори у десет општина
- Почиње летње рачунање времена
- Код Ражња планиран ветропарк
- Радови у центру Ниша иду по плану
- Терен код ОШ „Мирослав Антић“ у Нишу
- Сајам пензионера у Нишу уз бесплатне прегледе
- „Наталија с оне стране мејлова“
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Ослобођени насилници: Полиција их јурила два месеца, суд их пустио
- Предлог за нове вршиоце дужности директора у нишким установама културе
- Данас почиње Међународни сајам туризма у Нишу
- Живић нови руководилац Клинике за кардиохирургију у Нишу
- Мартовски погром – 22 године од страдања Срба на Косову и Метохији: У Нишу служен помен











