Вучић: Нема ванредних парламентарних избора
27.02.2017. РТС, Јужна Србија Инфо
Председник Владе Републике Србије Александар Вучић, изјавио је за РТС да не постоје разлози за одржавање ванредних парламентарних избора. Потребан нам је раст и озбиљност, имамо стабилну већину која добро функционише у Скупштини, истакао је премијер.

Премијер Вучић је рекао да уважава све актере и партнере који добро разумеју државу, државне потребе и државне обавезе.
"Добро сам размотрио њихове идеје и разлоге за одржавање парламентарних избора, али сматрам да не постоје никакви разлози за одржавање ванредних парламентарних избора", истиче Вучић.
Србија је, каже, стабилна деморкатија, стабилна земља, са врло стабилном економијом.
"Потребан нам је раст, потребна нам је озбиљност, потребна нам је одговорност. Имамо стабилну већину која добро функционише у Народној скупштини Ребпублике Србије. Избори су 2020. за парламент, следећи председнички су 2022, баш онако како се то одвија у свим стабилним европским демократијама", наглашава Вучић.
Тако ће, додаје, бити и у Србији, јер смо "онај најтежи период прешли и прошли са више ванредних избора, јер је то било неопходно".
"Неопходна је била подршка реформама у тешким тренуцима када спроводите мере фискалне консолидације, да видите да ли су људи са вама, да ли су разумели зашто сте то радили, јер нико нормалан не мисли да ће да стиче велику популарност ако спроводи тешке мере или ако спроводи мере фискалне консолидације", указује Вучић, напомињући да су зато ти избори били важни.
Данас, истиче премијер, нема потребе за тим.
"Имамо председничке изборе у кратком временском периоду. Како чујем, Маја Гојковић је расписала локалне изборе за више општина у априлу месецу, а у априлу ћемо имати председничке изборе", указује премијер.
Према његовим речима, то је прилика за политичке ривале и политичке такмаце да се докажу на политичкој сцени.
"Следећи избори су 2020. парламентарни, 2022. председнички, и у том периоду биће оно златно доба о којем сам говорио, где ћемо сваке године имати раст, и што ММФ каже, преко три одсто. Али зато ми огроман труд, рад и напор улажемо да он иде преко четири, пет одсто. Онда ће Србија да доживи прави процват и онда ће људи моћи да осете много значајнији пораст стандарда", истиче Вучић.
#
Александар Вучић
Маја Гојковић
Влада Републике Србије
Народни парламент
ММФ
председнички избори 2017
@avucic @Vlada_SR
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Позив на мир, веру и солидарност
- Новаковић напустио чело нишке скупштине
- Николић изабран, опозиција бојкотовала седницу
- Усвојен Нацрт закона о родитељу-неговатељу
- Нишвил у знаку Шабана
- СНС прогласио победу
- Временска прогноза
- „Имена таме“
- Хуманитарна акција „Матура за све“
- Одборници СГНиша бирају новог председника
- Интересовање за Сајам за пензионере
- Локални избори у десет општина
- Почиње летње рачунање времена
- Код Ражња планиран ветропарк
- Радови у центру Ниша иду по плану
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Данас почиње Међународни сајам туризма у Нишу
- Мартовски погром – 22 године од страдања Срба на Косову и Метохији: У Нишу служен помен
- Живић нови руководилац Клинике за кардиохирургију у Нишу
- „Дани нишког театра“ у Београду: Нишки ансамбл пред престоничком публиком
- Усвојена декларација о заштити нишких водоизворишта











