Јужна Србија Инфо
Ћирилица | Latinica

Дијета др Јохане Будвиг

rssBookmark and Share

21.12.2013.

Немачка биохемичарка Јохана Будвиг креирала је режим исхране кооји се примењује против обољења јетре, срца, костију. Ова дијета је добра за све врсте хроничних болести

Дијета др Јохане Будвиг

Овај режим исхране добио је име по својој креаторки др Јохани Будвиг, немачкој биохемичарки, шест пута номинованој за Нобелову награду. Ова дијета веома је богата омега-3 масним киселинама. Користи се као лек и превентива за рак и различите дегенеративне болести, укључујући обољења јетре, срца, остеоартритис, остеопорозу, Алцхајмерову болест, дијабетес, мигрену и хронични умор.

Будвиг дијету са уљем ланеног семена, 1990. године, поново је испитао др Дан Рем, онколог. Др Рем тврди да је овај режим исхране делотворан против рака, као лек и као превенција. Одсуство линолинске киселине узрок стварања оксиданата, што подстиче ширење канцера и узрокује многе хроничне поремећаје.

Корисни ферменти оксиданата се уништавају грејањем, или кувањем уља у храни, као и солима и нитратима који се користе за чување меса. Асимилирање кисеоника у телу може да се подстиче протеинским састојцима који садрже сумпор, чине уље растворљивим у води и који су присутни у сиру, орасима, луку, празилуку, ситном луку, и белом луку, али посебно у белом меком сиру.

 

Од суштинске важности је да се користи само нерафинисано, хладноцеђено ланено уље, са високим садржајем линолинске киселине. Такво уље треба да се једе заједно са храном која садржи одговарајуће протеине, у супротном случају уље ће имати контраефекат, изазивајући више штете него користи. Најбоља комбинација је бели меки (швапски) сир и уље од семена лана.

Ова дијета је добра за све врсте хроничних болести, посебно за слабости срца (коронарна тромбоза), жучне поремећаје, дијабетес, артритис, и малигнитете. Она побољшава ослабљени слух и вид, идеална је храна за децу и бебе. Сугерише се да се дијета допуњава ферментима млечне киселине.

Шећер је апсолутно забрањен (бели и смеђи) као и рафинисано бело брашно, рафинисани угљени хидрати, рафинисана уља, хидрогенисана храна, путер, маргарин, конзервисано месо, рафинисана со.

Намаз др Јохане Будвиг можете да направите сами по следећем рецепту: Ставити 250 мл уља од лана у миксер и додати 450 гр посног белог (швапског) сира и четири супене кашике (60 мл) меда. Укључити миксер и додати само толико млека (пиринач, бадем, соја) или воде да садржај може да се помеша. Алтернативно, можете употребити јогурт уместо сира у пропорцијама од 30 г јогурта до 1 супене кашике (15 мл) ланеног уља и једне меда и помешати као што је наведено.


ПРИМЕР ЈЕЛОВНИКА

Доручак: биљни чај, крем Јохане Будвиг: шоља органског белог меког (швапског) сира, или јогурта, по две супене кашике уља од семена лана и свеже самлевеног семена лана. Опционо: сок од пола лимуна, једна банана, или мед, свеже сезонско воће (измиксовано у блендеру. Када се ланено уље овако меша, оно не узрокује дијареју када се узима у већим количинама. Оно хемијски реагује са (сумпорним) протеинима у швапском сиру.

Ужина: биљни чај, чаша свежег сока шаргарепе, јабуке, целера, или цвекле.

Ручак: свежа пресна салата. Поред салате од зелениша, користити рендану репу, шаргарепу, ротквице, цвеклу. Ради бољег укуса може се додати уситњени рен, ситни лук (власац) или першун. Поврће кувано на пари: зрневље као што је пиринач, хељда, или просо се може сервирати уз посно месо, рибу или сир.

После подне: биљни чај, сок од свежег воћа, свеже сезонско воће.

Вечера: Једите што је могуће раније, већ у 18 сати. Сугерише се лака вечера без меса. Салата, поврће на пари, супа од поврћа, топао оброк са хељдом, овсом, просом, јечмом или сојом.


#                                                                                                   дијета
@


 



Будите у току

Дозволите обавештења са овог портала о актуелним збивањима