Град Ниш покушава да пронађе решење за раднике због затварања Бенетона - за сада само отпрмнине у опцији
Ниш 13.03.2025. Јужна Србија Инфо - редакција
Судбина радника компаније „Бенеттон“, која затвара свој погон у Нишу, и даље је неизвесна. Градоначелник Ниша Драгослав Павловић истакао је да ће град предузети мере како би ублажио негативне последице за запослене који ће бити проглашени технолошким вишковима.

„Током јучерашњег дана имао сам састанак са представницима компаније, јер је важно чути њихово становиште. Посебно ме занима на који начин ће се радници проглашавати технолошким вишковима и да ли ће све бити у складу са законом“, рекао је Павловић.
Он је поновио да се затварање погона у Нишу дешава као део шире стратегије компаније, која због великих финансијских губитака гаси производне капацитете и продавнице широм света.
„Компанија је прошле године забележила губитак од 230 милиона евра. Град Ниш не може да утиче на ову одлуку, али можемо да помогнемо радницима који остају без посла“, додао је градоначелник.
Према његовим речима, „Бенеттон“ је потврдио да ће радницима бити исплаћене отпремнине у складу са законима Републике Србије. Истовремено, Град Ниш и Национална служба за запошљавање припремили су програме подршке како би бивши радници лакше пронашли ново запослење.
„Циљ нам је да омогућимо радницима да у наредним месецима примају накнаде и зараде док не пронађу нови посао. Недавно смо формирали и Привредно-економски савет Града Ниша, који ће активно помагати у запошљавању. Такође, разговарамо са привредницима у Нишу о могућностима отварања нових радних места и довођења нових компанија у град“, изјавио је Павловић.
Градоначелник је нагласио да радници „Бенеттона“ још увек нису званично проглашени технолошким вишковима и да ће се тај процес одвијати током априла.
„Важно је да смо реаговали на време и да смо спремни да помогнемо суграђанима који ће бити погођени овом одлуком. Надамо се да у будућности неће бити сличних великих удара, али у сваком случају, Град Ниш ће увек бити уз своје суграђане, посебно оне који се нађу у тешкој ситуацији“, закључио је Павловић.
#
Ниш
радници
Драгослав Павловић
Бенетон
НСЗ (тржиште рада)
отпуштања
биро
отпремнине
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Трговиште центар off-road дешавања
- Данас су Младенци
- Рад, разговор са грађанима и одговорност
- Дани нишког театра у Београду
- Временска прогноза
- Gipsy jazz спектакл на Нишвилу
- Пресуда Игору Новаковићу издвојен случај
- Дизел 212 – без подршке 257 динара
- Судар аутобуса и камиона код Ниша
- Срце медицине куца у Нишу – почео „Cardionaissus“
- Ниш у знаку радова
- Адреналин на четири точка
- Упис првака онлајн
- Металном шипком покушао убиство
- „Дух је наша домовина“ за Светски дан позоришта
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Стицање знања без граница: Ученици ЕТШ „Никола Тесла“ усавршавали 3D вештине у Лајпцигу
- Ослобођени насилници: Полиција их јурила два месеца, суд их пустио
- Проф. Миленковић Керковић жртва SLAPP тужбе у Нишу од стране инвеститора „Тесла парка“
- Возач комбија ухапшен због удеса код Островице и бекства са места несреће
- Светосавски дом са светским извођачем Маслејевим парира Паризу – вече класике и виртуозности











