Губици Симпа из Врања премашили 50 милиона евра!
Врање 10.10.2015. ОК радио
Према валидним документима, Симпо из Врања на крају 2014. године имао је чист губитак од преко шест милијарди динара или 50 милиона евра, а са ранијим дубиозма та цифра губитка досегла је 9,6 миллијарди динара или невероватних 80 милиона евра!

Овакво стање приказано је у годишњем извештају Симпа за 2014. годину, публикованом на Београдској Берзи, још 7. маја ове године.
Дугорочне обавезе Симпа и то по дуговима за кредите у земљи и иностранству, као и дугове према добављачима, износе око 7,9 милијарди динара, или нешто мање од 66 милиона евра. При томе, вредност Симпа је у Извештају оцењена на око 16 милијарди динара, или око 127 милиона евра. Од ове вредности, преко три милијарде динара (око 25 милиона евра) Симпо има у залихама, дакле у роби која стоји у магацинима, ако је веровати извештају. Извештај о пословању Симпа за 2014. годину усвојила је Скупштина акционара, што је потврђено 29. јуна 2015., одлуком број ВИ-Б-4/2015, коју је потписао председник Скупштине Благоје Стошић.
Једини доступан да нешто каже о овој теми био је Горан Николић, директор овдашње Дистрибуције и потпредседник градског одбора СНС-а, али и члан НО Симпа, и то од марта 2015. године. Он је на конференцији економског савета СНС-а рекао да је у Симпу 11 година, али да није сигуран у тачност цифара која показују стање у коме се Симпо тренутно налази.
- 2014. је једна од најгорих година у целокупној историји Симпа. Ово што се у Симпу ради од 2015. године доказ је исправне политике ове Владе и министарства привреде. Од јануара Симпо ради на здравим основама и принципима. Ту је социјални програм за 1.600 радника који је релаксирао пословање Симпа, производња је покренута, и ево већ 10 месеци Симпо ради у континуитету, а јунска зарада је последња која је исплаћена радницима. Охрабрујуће је да је будућност Симпа извесна, јер фабрика има уговорене послове, као што је Хилтон у Црној Гори од 4,5 милиона евра - каже Николић.
Он очекује да се Симпо нађе на „позитивној нули“ кад се буде радила нова анализа података, пре свега везаних за ову годину. Али, има и оних који не мисле тако.
Вене Здравковић је представник Града Врања у НО Симпа, а он је у изјави за портал врањенет.нет оценио да ствари у Симпу стоје дијаметрано супротно.
- Био бих срећан да грешим, али мислим да је судбина Симпа поражавајућа. Ово сада је само нека мука и изнуривање. Мислим да њихови дугови према повериоцима, банкама, фондовима, далеко превазилазе вредност имовине. Њихови трошкови су огромни, и питање је да ли сада уопште имају неку акумулацију и добит или тренутна производња само ствара нове губитке – наводи Здравковић.
На крају, треба са нестрпљењем очекивати полугодишнњи извештај Симпа о резултатима пословања, када ће многе ствари бити далеко јасније него што су то у овом тренутку.
Саша Стојковић ОК радио
#
Врање
Симпо
дуг
Горан Николић
берза
социјални програм
Вене Здравковић
ОК Радио
@okradio_rs
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Фестивал старих заната оживео дух традиције
- Кварови на водоводној мрежи и прекиди
- ТЕСЛА, Србин сам
- Временска прогноза
- Дан победе над фашизмом
- Радови на водоводној мрежи током викенда
- Представљање Аристотелове „Поетике”
- Оснива се Универзитет „Свети Сава”
- Покрет за народ и државу о енергетици
- СТАЗАМА СЛАВНИХ ПРЕДАКА
- Прекиди у водоснабдевању до 15 часова
- Годишњица страдања Нишлија у нападу бомбама
- Нишка Коштана на домаћем терену у Врању
- Празник укуса и традиције под нишким небом
- ЧУВАР НИШКОГ ПАНТЕОНА
Најновији огласи
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Други фестивал уличних свирача Звуци нишке калдрме: Отворен позив за уметнике и награде за најбоље
- Светски дан плеса у Нишу: Празник покрета и креативности
- Ниш као стратешки центар за кинеске теретне летове
- Министар просвете најавио почетак рада Факултета српских студија у Нишу
- Двоструко злато за Дечји шаховски клуб „ОСНОВАЦ“ на Кадетској лиги Централне Србије












