Врање: Печени во и гужва око моче

Врање 01.06.2015. ОК Радио, Јужна Србија Инфо

Фудбалери „Динама“ из Врања након утакмице са екипом „Цара Константина“ из Ниша, прославили су у недељу улазак у Прву лигу Србије.

Гужва око печеног вола, Фото. ОК Радио

Утакмица са Нишлијама завршена је потпуно неочекивано, јер је екипа „Цара Константина“ у првом полувремену водила са два гола разлике, да би у другом полувремену „Динамо“ изједначио, а онда и победио са 3:2.

Врањским фудбалерима је уручен пехар од стране представника Фудбалског савеза Србије, након чега су туристичким возићем продефиловали улицама Врања до централне бине на шеталишту код Музеја.

А тамо вашарска атмосфера, во на ражњу, пиво на точење, трубачи, ватромет каквог није било ни за дочек Нове године и на крају дупла звезда, „Гранда“ и ријалитија „Фарма“, Катарина Живковић.

Од печеног вола на мермерним плочама испред градског Музеја остали су само рогови и кости, јер се народ поделио.

Док су неки потпуно ван себе ђускали уз певаљку са гуменим панталонама, на десетак метара одатле одвијала се права драма око расподеле воловског меса.

Све је брзо нестало, а онда су се редови чекали и за умакање хлеба у маст из тепсија.

На трећој страни, у оближњем ресторану за новинаре вечера, у знак захвалности клуба за „коректно извештавање о „Динаму“.

И све то, кажу организатори, платили су спонзори и то они исти који плаћају концерте за градске славе, анонимни.

#   Врање   прослава   фудбал   Катарина Живковић   Динамо ФК Врање   вашар   победа   Цар Константин ФК