Beograđanima 36 godina prodaje papriku iz Leskovca
Ljubiša Trajković (54) već punih 36 godina na pijaci na Banovom brdu snabdeva Beograđane svežim povrćem. Za tezgom je po ceo dan 10 meseci godišnje, a njegova supruga i sin mu iz Leskovca dvaput nedeljno šalju kamionom povrće koje proizvode u svojim plastenicima.

Porodica Trajković je među 10 najvećih proizvođača povrća u Leskovcu. Imaju četiri velika plastenika na 57 ari i 11 manjih. Gaje sve, od čuvene leskovačke paprike, preko zelene salate, spanaća, cvekle, luka, šargarepe...
Čim završe berbu luka, na istom mestu sade spanać i salatu. Mesta u plasteniku ima i za paradajz i paprike “ljubavni dlan” i “kutovska”. Tako su, priča Trajković, plastenici maksimalno iskorišćeni, pa su najduže prazni po 10 dana godišnje.
Na pijaci “Banovo brdo” Ljubiša se odavno odomaćio. Svi ga poznaju, a imena na desetine redovnih mušterija deklamuje kao iz rukava.
- Znam i decu svojih mušterija, unuke, pa i praunuke. Dugo se družimo ovde na pijaci. Za sve što sam stvorio u životu zaslužan je ovaj kantar - kaže Trajković.
Poslu za tezgom učio se od oca na pijaci u Nišu kad je imao 16 godina, a ubrzo je počeo da dolazi u Beograd. Pijaca “Banovo brdo” koju pamti iz tih vremena nije bila ni nalik na ovu sad. Drvene daske su bile sve što su prodavci tad imali, nije bilo ni zaklona od kiše.
Trajković je skoro ceo radni vek proveo na istoj pijaci. Kao svojevrsnu potvrdu dobio je i priznanje JKP “Gradske pijace” da je “Legenda pijace”. To priznanje se dodeljuje zakupcima koji su proveli više od 30 godina kao pijačni prodavci.
PODELIO POSAO SA ŽENOM I SINOM
- Posao smo podelili lako. Moja supruga je generalni direktor, sin šef proizvodnje, a ja spoljni momak koji pretvara naše proizvode u novac - kaže on u šali.
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Radulović o vlasti u Medijani
- Svetosavska akademija u Domu vojske
- Cene goriva
- Uzimala novac od penzija pacijenata
- Određen pritvor odborniku iz Niške Banje
- Preminuo pukovnik Bojan Dikić
- Vremenska prognoza
- Nova sala za ortopediju u UKC Niš
- Godišnjica Slobodnog univerziteta u Nišu
- Nema rudnika i MHE
- HONOR Magic8 Pro smart telefon
- Ukinuto noćno grejanje u Nišu
- HONOR Magic7 Pro
- Novi vrtić za najmlađe u Čairu
- HONOR X8b
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Iznenada preminuo novi komandant niške Žandarmerije
- Trideset godina glasa i vere: Orden Svetog Romana Đuniškog Dečje–omladinskom horu „Branko“ na Božićnom koncertu
- Uručenje nagrada „11. januar“ u nedelju na svečanoj sednici Skupštine grada Niša
- Merošina: Potraga za Milicom Asanović iz sela Balajnac i dalje traje
- Gradonačelnik Pavlović: Sredstva Filmskih susreta usmerena na lečenje 174 dece sa retkim bolestima
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











