Nevidljivi pacijenti za RFZO
RFZO odbio je molbu za lečenje Andreje Stevanović iz Niša, pod izgovorom da naše zdravstvo nema šifru za njeno oboljenje i samim tim, ni dijagnozu?

Na konferenciji za štampu u "Medija centru" Niš, profesor Milisavljević, narodni poslanik i član Odbora za zdravstvo izjavio je da je nedopustivo i krajnje neodgovorno da Republički fond za zdravstveno osiguranje odbije pacijenta, jer ''neka'' bolest ne postoji u njihovom šifrarniku, ili da poslenci Ministarstva zdravlja nedovoljno pažljivo čitaju prikupljenu dokumentaciju.
Da slučaj bude još čudniji, oni su odbili lečenje dečaka, iako se mišljenje tražilo za devojčicu?. On, dalje navodi, da je neprihvatljivo da se dete iz državne upućuje na privatnu kliniku i da ne postoji dokument gde se precizno kaže da lečenje u Srbiji nije moguće obaviti. Neophodna je reakcija ministra, kako bi se pronašao način da se devojčici pomogne.....istakao je Milisavljević.
Za lečenje Andreje Stevanović, stare samo 7 godina i koja nema obe potkolenice i operaciju u Rusiji potrebno je oko 20.000 evra.
Dušan Milisavljević, poslao je danas dopis ministru zdravlja Zlatiboru Lončaru u kome traži da se zakaže stručni konzilijum dečjih ortopeda, jer u medicinskoj dokumentaciji male Andreje postoje brojne nepravilnosti. Očekujem da će najkasnije do srede uslediti odgovor ministra i to pozitivan, jer do sada sam imao dobru sardnju sa ministrom i ne vidim razlog, da to ne bude i ovaj put... rekao je Milisavljević!
Devojčica, bi u Rusiji trebalo da bude već 23. septembra. Međutim do petka prošle nedelje prikupljeno je samo oko 50 000 dinara. , Ovakva inicijativa, kao i svaka druga mnogo nam znače... izjavio je otac obolele devojčice, Goran Stevanović.
Vreme je da Država preuzme odgovornost za ''nevidljive'' pacijente,kao što je mala Adreja, bez obzira na humanost naših ljudi, kao i mnogobrojne akcije na društvenim mrežama (Dušan Milisavljević).
#
Dušan Milisavljević
zdravstvo
Andreja Stevanović
Goran Stevanović
@dusanorldusan
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Promocija „Knjige o kralju Milutinu“
- RADOVI, KVAROVI NA VODOVODNOJ MREŽI
- Muškarac stradao nakon pada sa zgrade
- „Nais rakija fest“ u Nišu
- SNS: Većnik Medijane vozio sa 1,6 promila
- PRODUŽETAK RADOVA NA TROŠARINI
- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
- Niš u znaku austrijske kinematografije
- Prevencija koja život znači
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece
- Državljanka Malte uhapšena na niškom aerodromu zbog droge
- Drama u Leskovcu: Tri osobe teško povređene u eksploziji na otpadu












