Pobeda KK Zdravlje u Aleksincu

Leskovac 19.12.2015. Južna Srbija Info

Košarkaši Zdravlja pobedili su kao gosti Napredak u Aleksincu rezultatom 98:100, po četvrtinama 20:25, 26:25, 25:20 i 27:30.

Leskovčani su veći deo susreta bili u vodjstvu, u dva navrata u drugoj četvrtini imali i 12 poena prednosti, ali je utakmica odlučena u poslednjem minutu. Aleksinčani su najpre uspeli da stignu do izjednačenja (95:95), ali su Leskovčani trojkom Radenkovića i sa dva poena Vukadinovića stigli do 5 poena prednosti u poslednjih 30 sekundi igre.

Domaćin je trojkom Miladinovića uz zvuk sirene uspeo samo da ublaži poraz.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Ristić 8, Stojković, Vukadinović 6, Tešanović 26, Filipović 26, Jovanović 16 , Radenković 3, Stanković 2, Marojević 13, Zejak, Miletić, Stojiljković.

U sledećem 13. kolu Druge lige Srbije kojim se završava prvi deo prvenstva košarkaši Zdravlja na svom parketu dočekuju beogradski Beko.

#   Leskovac   Aleksinac   košarka   Zdravlje KK   Napredak KK   Druga liga Srbije