Pet mesta koje morate posetiti ako ste na Zlatiboru
U jugozapadnom delu Srbije, na magistralnom putu prema Crnoj Gori, između Užica i Kokinog Broda, nalazi se ova sve popularnija planina.

Iz godine u godinu, broj turista je sve veći, a to i ne čudi s obzirom da sve što poželite možete naći upravo ovde. Bilo da ste urbani tip, koji ne može bez dobrog provoda, izlazaka i kafića ili neko kome je potreban apsolutni mir i ko želi uživati u domaćim gurmanskim specijalitetima, ovih pet mesta su svakako nezaobilaza ukoliko se odlu;ite posetiti Zlatibor.
Spomenik
Zasigurno, uvek na vodećem mestu koje se mora obići kada ste na Zlatiboru. Ono u čemu svi uživaju jeste šetnja do njega. Nikome nije važno koje je podignut sam spomenik, niti će to neko zapamtiti, ali će uvek poželeti otići do njega jer je to omiljena ruta za šetnju svakog turiste. Pored Čigote, pa prelaskom preko mosta na samoj magistrali, staza poprilično dugačka odvešće vas do samog spomenika. Ukoliko vam teško pada šetnja, pored se nalaze klupe gde možete odmoriti ili ako ste ljubitelji jahanja, tu su i konji koji se mogu iznajmiti.
Sirogojno
Svakako mesto koje od skoro posećuje svak ko se zadesi u blizini i na samom Zlatibora. U njemu se nalazi muzej na otvorenom i posebno je interesantan za one koji su rođeni u gradu, jer ovde imaju priliku viditi kako su izgledala nekada domaćinstva, kuće iznutra, pozorište u prirodi, učionice i sve one stare zanate. A ako ogladnite, imate i restoran, i to sa nekoliko odabranih jela na meniju, gde se posebno izdvajaju domaće pite, kiselo mleko i kačamak.
Gostiljsko vrelo
Kada ste već obišli selo Sirogojno, sledeće mesto nedaleko od njega jeste selo Gostilje, poznato po svojim vodopadima. Kažu da je ova voda najčistija, u blizini se nalazi fabrika gde se i flašira. Preporuka za posetu je u proleće, kada voda nabuja i kada su vodopadi najatraktivnii. U samoj šumi se nalaze, tako da nikog ne ostavljaju ravnodušnim, a od samog centra sela su udaljeni koji kilometar.
Ljubiš
Na magistralnom putu sa Zlatibora prema Crnoj Gori, nalazi se selo Ljubiš. Ono po čemu je poznato ovo selo jeste čuveni restoran porodice Bobana Pećinara, gde možete uživati u pravim specijalitetima. Posebno teletini ispod sača, kozijem siru, pa čak i u svezoj ribi, jer ova porodica ima svoj ribnjak gde uzgaja pastrmku.
Ranč Zova
Na samo dva kilometra od centa, nalazi se pravi raj za mališane, i sve one koji dolaze sa decom na Zlatibor. Tu su konjići i ostale domaće životinje, kao i razne sprave za igranje i to sve pored mnogobrojnih pašnjaka i bukove šume. Na ovom ranču i vi i vaši mališani mogu naučiti jahati konje, jer postoji škola jahanja, ali ukoliko samo želite vožnju fijakerom, i to je vam je dostupno. Jednom rečju, pravi odmor u prirodi.
Kada je u pitanju sam smeštaj, Zlatibor nudi mnogobrojne mogućnosti, tako da se za svakoga može naći po nešto. Pored hotela i vila, u ponudi su i apartmani Zlatibor.
#
pozorište
smeštaj
kiselo mleko
domaće životinje
Zlatibor
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Ruski pijanista Dmitrij Maslejev 11. marta u Nišu
- Šetnja i pomen Zoranu Đinđiću u Nišu
- 20 godina od smrti Slobodana Miloševića
- Vremenska prognoza
- Tragedija u Vranju: učenik preminuo na treningu
- Dan niškog pozorišta uz „Kljukanu dinastiju“
- Milenković Kerković žrtva SLAPP tužbe u Nišu
- Lingvista Miloš Kovačević gost NKC-a
- Znanje iz Lajpciga za budućnost
- Odložena premijera
- Prodavala kozmetiku bez dozvole
- Niš kreira kulturnu budućnost
- Reakcija SNS-a na tvrdnje dr Milića
- Pad dilera u Nišu
- Mir, fabrika robota i plate od 1.320 evra
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Vest dana u Nišu: Pad Dragana Milića - smenjen sa mesta rukovodioca Klinike za kardiohirurgiju
- Aleksinačka opozicija zakazala sednicu kao podršku poljoprivrednicima, većina najavljuje izostanak
- Snimanje filma o doktoru Laziću menja režim saobraćaja u Nišu
- Uhapšene tri osobe, među njima i direktor osnovne škole u Trgovištu
- Sticanje znanja bez granica: Učenici ETŠ „Nikola Tesla“ usavršavali 3D veštine u Lajpcigu
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











