Nema uslova za izgradnju podzemnih garaža u Nišu
Niš 19.03.2024. Z. Stojnić, Južna Srbija Info
Gradonačelnica Niša, Dragana Sotirovski, kazala je gostujući u emisiji TV Zona Plus "Iz jutra u dan" da od tri predviđene lokacije za izgradnju podzemnih garaža u gradu, dve nisu prikladne, dok je jedna isplativa, ali ne dovoljno. Umesto toga, planira se izgradnja jedne ili više nadzemnih garaža, međutim tačne lokacije još nisu poznate.

Jedina pogodna lokacija za podzemnu garažu identifikovana je kao Trg Pavla Stojkovića u samom centru grada. Međutim, prema procenama gradonačelnice, ulaganje u tu lokaciju ne bi bilo dovoljno isplativo.
"Problemi sa parkiralištima u gradu su mnogobrojni. Zbog toga je jedna od mojih inicijativa bila izgradnja podzemnih garaža. Međutim, od tri lokacije koje smo razmatrali, samo jedna se pokazala kao potencijalna. To je ispod Trga Pavla Stojkovića, duž dela parka na Trgu Vojske. Ipak, analize su pokazale da ulaganje na toj lokaciji ne bi bilo ekonomski opravdano", izjavila je gradonačelnica gostujući u emisiji.
Druge lokacije su se ispostavile kao neprikladne za izgradnju podzemnih garaža zbog postojanja velikog broja podzemnih instalacija.
Kako bi se suzbio problem nedostatka parking prostora, gradonačelnica Sotirovski najavljuje izgradnju nadzemnih garaža. Dok se specifične lokacije još nisu otkrile, gradski zvaničnici razmatraju opcije kako bi olakšali pritisak na postojeće parkirališne kapacitete.
Dodatno, gradonačelnica je istakla da jedan od ključnih faktora nedostatka parkinga u gradu leži u praksi investitora da prodaju stanove i garaže odvojeno. Ona je naglasila da je potrebna promena u Zakonu o planiranju i izgradnji kako bi investitori bili obavezani da prodaju garaže uz stanove.
Takođe, Sotirovski je najavila rekonstrukciju Humanitarnog parkinga kod Svetosavskog parka, koji je trenutno pokriven tucanikom, čime se stvara problem tokom kišnih perioda.
Ova izjava gradonačelnice Niša ukazuje na složenost problema nedostatka parkinga u gradu i potrebu za daljim istraživanjem alternativnih rešenja.
#
Niš
parkiranje
Dragana Sotirovski
Javna garaža
podzemna garaža
#GradonacelnicaN
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Tri ključna projekta za bolje lečenje
- Prekidi u vodosnabdevanju
- Vremenska prognoza
- Spremni za oproštaj od sezone
- Čistiji vazduh za niške đake
- Isključenja vode za vikend
- Prekidi u vodosnabdevanju do 15 časova
- Niški maturanti plesali za novi početak
- Obaveštenje o vodosnabdevanju
- Spasovdan
- Niš domaćin konvencije fantastike ZmajKON
- Plan za čistiji Niš
- Radovi na mreži i prekidi u vodosnabdevanju
- Sportske igre mladih
- Koncert hora Muzičke škole u Nišu
Najnoviji oglasi
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Koncert hora Muzičke škole u Nišu u Svetosavskom domu
- U Nišu otkriven mural pukovniku Nikolaju Rajevskom: Večni simbol srpsko-ruskog prijateljstva i inspiracija za grofa Vronskog
- Festival starih zanata oživeo duh tradicije i humanosti u Oficirskom domu
- Danas SPC i Niš slave Svetog Vasilija Ostroškog
- APEL: David je pokrenuo Aleksinac svojim znanjem, sada je red na nas da on stigne do Engleske












