Не наседајте на СМС превару - узеће вам паре!
27.06.2015. Мондо, Јужна Србија Инфо
Премијум СМС сервис доводи кориснике Андроида у заблуду да им је телефон заражен и узима им паре да би им очистио уређај.

Поп-ап порука се појављује без обзира на то шта сте посетили и да ли је телефон заражен.
Крстарите ви тако нетом прео свог Андроид телефона или таблета, кад оно "излети" порука ничим изазвана - "Ваш телефон можда има 4 вируса! СКЕНИРАЈТЕ га одмах"! Осим уколико већ нисте планирали да купите антивирус софтвер, НАРАВНО да нећете кликнути на поруку (погледајте галерију изнад) и НАРАВНО да нећете послати СМС да бисте скенирали свој телефон "заражен" вирусима, јер, ако то урадите платићете дебелу глобу за сваки СМС који примите, али и пошаљете.
Ево шта се заправо дешава.
Премијум СМС сервис, у овом случају 3663, користи се "ако прође, прође" методом и "pop up", односно искачућим порукама, које се приказују Андроид корисницима током сурфовања интернетом. Насумично одабраном кориснику изненада се прикаже порука о зараженом телефону, понуди се да слањем СМС поруке скенира телефон и након слања СМС-а стиже и код за преузимање антивирус програма, након чега почиње наплата "PREMIUM" СМС сервиса.
Иако се након слања поруке кориснику испоручује легалан и добар антивирус клијент за Андроид, корисник се константним довођењем у заблуду да му је уређај можда инфициран "мами" да пошаље СМС. У једном тренутку (види се и то у галерији на почетку ове вести) испоручилац сервиса чак тврди да је уређај ИНФИЦИРАН, иако то он није у стању да докаже нити да зна. Притом, ниједном се нигде не спомиње да ће се СМС поруке наплатити, а кориснику се не оставља ни слободна воља да прихвати Услове пословања, него су они већ потврђени. На крају, ако корисник пошаље СМС нема му друге, него да плати поруке које шаље и прима, без обзира на то што је довођењем у заблуду пристао на коришћење сервиса.
Тек ситним словима, на последњем кораку пред слање СМС поруке, скроз у дну дисплеја, тешко доступно (корисници с мањим дисплејима неће ни видети да овај део постоји, јер да би до њега дошли морају да скролују надоле), стоји објашњење које каже:
Услови коришћења и инфо о наплати. Не каже се да се и први и одјавни СМС, такође, наплаћују!
Испоручилац СМС сервиса 3663 НЕ МОЖЕ поуздано да зна да је ваш Андроид инфициран или заражен, НЕ МОЖЕ да тврди да вам је антивирус софтвер који продаје потребан, али ће вам НАПЛАТИТИ СВЕ ПОРУКЕ које пошаљете и примите на свој Андроид. Цена сваке поруке је 180 динара (плус ПДВ) и примаћете их неколико пута недељно. Уколико желите да се ођавите морате да пошаљете СТОП на исти број и та порука ће се, такође наплатити. Садржај СМС порука је исти за све претплатнике и садржи информације и савете у вези са приватношћу и безбедношћу Андроид уређаја и корисника. Овај СМС сервис је претплатнички, што значи да ће вам се поруке испоручивати и наплаћивати до момента ођаве.
Дакле, ако имате проблема са вирусом на Андроиду или сумњате да бисте могли да имате заражен телефон, окрените се некој бесплатној алтернативи, скенирајте уређај неким поузданим решењем из Google Play продавнице, а овај СМС Антивирус слободно заобиђите - у широком луку! Приређивач СМС сервиса је пољска фирма из Варшаве, а осим на овај начин "шири" се и преко реклама у бесплатним апликацијама, на исти начин - упозорењима о зарази.
#
превара
мобилни
СМС
андроид
Мондо портал
Ничим изазван
@mondoportal
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Радови на водоводној мрежи током празника
- Водич кроз празнично дежурство
- Нишлије украле „фолксваген“ па кренуле на пут:
- Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Светски документарци и мајстори кларинета
- Маестрално вече у Светосавском дому
- Отворене просторије Покрета у Алексинцу
- ЈКП Наиссус: ХАВАРИЈА У ДУРЛАНУ
- СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈКП „НАИССУС“
- ФСС у Нишу од академске 2026/27. године
- Двоструко злато за ДШК „ОСНОВАЦ“
- Уговори за подршку женском предузетништву
- Ниш постаје кључно чвориште за карго летове
- Главни прекиди у водоснабдевању
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Трагедија у Нишу: Шесдесетшестогодишњи мушкарац страдао након пада са зграде у Улици Бранка Крсмановића
- Из ГрО СНС Ниш наводе: Већник општине Медијана затечен за воланом са 1,6 промила алкохола
- Први фестивал ракије „Наис ракија фест“ у Нишу
- СРЕДЊОВЕКОВНИ ВЛАДАР КРОЗ ПРИЗМУ НАУКЕ: Промоција „Књиге о краљу Милутину“ у Нишу
- Нови туристички бренд Ниша: Сјајан почетак „Наис ракија феста“













