“Orthodox Celts“ приредили спектакл у Куршумлији
Куршумлија 10.07.2016. Топличке вести
Београдски бенд Ортодокс Келтс, који изводи традиционалну ирску музику комбиновану са рок елементима, приредио је куршумлијској публици прави спектакл.

Свирали су све своје највеће хитове, почев од песме “Green Roses“ па до најновије "Save me", са новог албума, који излази у септембру.
Да су прави мајстори доброг звука Келтси су показали од почетка до краја концерта.
Захваљујући маестралном презентовању свих песама одушевили су младе Куршумлије. Аца Селтик показао је да је одличан вокал а остали чланови бенда изводили су праве бравуре на гитари, виолини и осталим традиционалним инструментима. Пуни енергије емоцију су пренели на прави начин короз песму и звук и атмосферу довели до усијања. Показали су младим људима најлепше што бенд има, музику која има квалитет, композицију и текст.
– Врло сам критичан и према себи и целом бенду. Не издвајамо ни једну песму, све су одличне, и ниједан наступ као посебан, просто што увек дамо свој максимум а то публика види где год се појавимо. Драго ми је што смо ми изабрани да дођемо у Куршумлију и што смо одржали концерт пред овом публиком. Наступаћемо током целог лета по Србији, Босни, Хрватској, Пољској, Италији…- рекао је Топличким вестима, Аца Селтик, фронтмен групе.
Није лако држати се овог музичког правца у времену где се пласира шунд и кич, и некакве звезде кроз одређене електронске и штампане медије, појаснио је Аца Селтик и додао да је он имао узоре као што су Ковердели, Спрингстин..углавном певачи великих гласовних могућности
-имамо експанзију шунда и кича, а при том бити доследан, и не комерцијализовати и песме и композиције није лако. Министарство за културу би требало да поради по том питању. На сцени треба да буде заступљен квалитет, од сцене до музике, која се презентује. Има доста младих бендова, видећемо ко ће успети јер рок је потиснут потпуно из медија. Ускоро ће се појавити наш ЦД. У припреми је нешто посебно, 30 % албума биће у новом издању, нећу открити ништа, мора да се сачека тај моменат- остао је тајанствен Аца Селтик.
Иначе, публика је била фасцинирана наступом Келтса, што је показала певајући све њихове песме. Овакав концерт је био потребан јер млади из Куршумлије нису у прилици да одлазе на велике концерте, који се одржавају у Београду
#
Куршумлија
рок музика
Ортодокс келтс
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Руски пијаниста Дмитриј Маслејев 11. марта у Нишу
- Шетња и помен Зорану Ђинђићу у Нишу
- 20 година од смрти Слободана Милошевића
- Временска прогноза
- Трагедија у Врању: ученик преминуо на тренингу
- Дан нишког позоришта уз „Кљукану династију“
- Миленковић Керковић жртва SLAPP тужбе у Нишу
- Лингвиста Милош Ковачевић гост НКЦ-а
- Знање из Лајпцига за будућност
- Одложена премијера
- Продавала козметику без дозволе
- Ниш креира културну будућност
- Реакција СНС-а на тврдње др Милића
- Пад дилера у Нишу
- Мир, фабрика робота и плате од 1.320 евра
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Вест дана у Нишу: Пад Драгана Милића - смењен са места руководиоца Клинике за кардиохирургију
- Алексиначка опозиција заказала седницу као подршку пољопривредницима, већина најављује изостанак
- Снимање филма о доктору Лазићу мења режим саобраћаја у Нишу
- Ухапшене три особе, међу њима и директор основне школе у Трговишту
- Стицање знања без граница: Ученици ЕТШ „Никола Тесла“ усавршавали 3D вештине у Лајпцигу
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











