Покемонија, трагање за идентитетом у проширеној стварности
03.08.2016. Весна Петровић, Народне новине
У масовни поход на Покемоне сутра вече ће, око 19 сати са Трга краља Милана, кренути око 2.000 Нишлија, најављено је на друштвеним мрежама, док је за овај догађај заинтересовано исто толико људи

Дакле, глобални феномен звани Покемон Го је освојио и Нишлије који се не осврћу на приче стручњака колико опасности носи ова игрица. Додуше, има и оних који на све ово гледају само као на игру или одговору изазозовима савремене технологије, а међу њима се налази и др Марија Ранђеловић, педагог, која, и иначе,у једном делу свог рада пресипитује живот младих и начин на који они корсите своје слободно време.
Како би уловили што већи број Покемона, играчи се морају кретати у стварном свету, јер игрица користи стварну мапу града у ком се налазите.
“Милиони играча хвале се на друштвеним мрежама да је утицај ове игрице крајње позитиван, јер се досад нису толико кретали нити боравили у природи. А ако их желите све уловити, управо то морате радити – ходати како би пронашли разне врсте виртуелних бића. Многи играчи кажу како више времена проводе у природи, шетају, друже се с другим играчима. Исповести играча који се боре с депресијом или пате од ПТСП-а сведоче о позитивном утицају на кориснике широм света”, истиче Ранђеловићева.
“Може се рећи да је ова видео игра акционо-авантуристичког жанра и играча фокусира на истраживачке мисије, прикупљање ставки и њом су обахваћене и девојчице и дечаци. Свакако је важно да децу уче одредјеном понашању. Због тога је важно до које мере деца могу сама себи планирати време и дозирати садржаје који их занимају у границама које не утичу негативно на њихов социјални и културни живот, а о идиотизацији као последњој фази глобализације, мултинационалним корпорацијама и потрошачком апсолутизму и у делу гејмерске машинерије, мислите други пут… “ закључује Ранђеловићева.
#
друштвене мреже
Марија Ранђеловић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Руски пијаниста Дмитриј Маслејев 11. марта у Нишу
- Шетња и помен Зорану Ђинђићу у Нишу
- 20 година од смрти Слободана Милошевића
- Временска прогноза
- Трагедија у Врању: ученик преминуо на тренингу
- Дан нишког позоришта уз „Кљукану династију“
- Миленковић Керковић жртва SLAPP тужбе у Нишу
- Лингвиста Милош Ковачевић гост НКЦ-а
- Знање из Лајпцига за будућност
- Одложена премијера
- Продавала козметику без дозволе
- Ниш креира културну будућност
- Реакција СНС-а на тврдње др Милића
- Пад дилера у Нишу
- Мир, фабрика робота и плате од 1.320 евра
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Вест дана у Нишу: Пад Драгана Милића - смењен са места руководиоца Клинике за кардиохирургију
- Алексиначка опозиција заказала седницу као подршку пољопривредницима, већина најављује изостанак
- Снимање филма о доктору Лазићу мења режим саобраћаја у Нишу
- Ухапшене три особе, међу њима и директор основне школе у Трговишту
- Стицање знања без граница: Ученици ЕТШ „Никола Тесла“ усавршавали 3D вештине у Лајпцигу
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Јојке пребили Чикага: једна псовка је била довољна
- Тестирај најпопуларније игрице потпуно БЕСПЛАТНО — стартуј са free спиновима!
- Стигао извештај о угинућу шкољки
- “Леони” добио преко 50 милиона евра од државе, а сада 1.900 људи остаје без посла











