Колико ће нас коштати грејање ове зиме (ВИДЕО)
И ове сезоне најјефтиније ће се грејати они грађани који користе дрва. Овај вид грејања је најповољнији, док је централно грејање на пример међу најскупљим опцијама обзиром на цене које су одредиле Топлане.

Најава метеоролога да нас већ наредних дана очекују ниске температуре, вероватно ће места на којима се продају дрва за огрев бити посећенија. Продавци кажу да због топлог времена многи још нису кренули у куповину овог енергента. Ипак, примећују и да је финансијска криза утицала на новчанике па се сада купује мање него раније.
За стан од 60 квадрата, на пример, за шест месеци неопходно је издвојити више од 34.ооо динара за грејање на дрва. Ако се за користи ТА пећ потребно је скоро десет хиљада више али ако се акумулира само током ноћи. Затим следи угаљ за који треба издвојити између 45.000 и 48.000 хиљада динара. Природни гас је нешто скупљи, као и дрво пелет. Међу најскупљим начинима грејања је централно, тако да је за стан од 60 квадрата за шест месеци потребно око 86000 динара. Оне који користе пропан бутан грејање ће плаћати највише јер би требало издвојити више од 130 000 динара. Ипак, како се хладни зимски дани приближавају неки енергенти ће поскупети па би уместо тренутне цена дрва на пример могла бити скупља. Зато је, сматрају продавци, најбоље обезбедити се за зиму неколико месеци раније када су цене најповољније.
#
грејање
зима
цена
стандард
домаћинства
Зимски дани
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Прекид водоснабдевања
- Временска прогноза
- „Армагедон“: Ухапшен Алексинчанин
- 4.446 места за бруцоше
- Нови мини-пич терени у четири школе
- Стање на Прешеву променљиво
- Више нишких насеља данас без воде
- Домаћински у Нишу
- Ниш добија хеликоптер за гашење пожара
- Погинуо возач аутобуса у судару
- Лето стиже у недељу
- Отвара се амбуланта у Доњој Студени
- Лесковац домаћин „Косовке девојке“
- Видовданска академија
- Лажне поруке „Мета подршке“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Акција „Армагедон“: Ухапшен мушкарац из Алексинца, Нишка полиција учествовала у акцији против злоупотребе деце на интернету
- Нови конкурси за челне позиције у четири нишке установе културе
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“ у Поповцу окупља младе чуваре традиције
- КБС „Наисус“ доминирао на старту Лиге Града Ниша – освојено чак 82 медаље
- Ниш: Заплењено више од пола тоне резаног дувана, ухапшен мушкарац из Књажевца
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












