Šta će Nišu šerif?
Niš 08.06.2012. Autor : Vesna Torović, novinar |
Niš već dve i po godine nema načelnika policije. Uprkos stalnim obećanjima ministra Ivice Dačića, srpska vlast nikako nije mogla da se složi oko toga ko će biti niški šerif.

Neupućenima je možda čudno šta je tu toliko sporno i zašto je toliko važno ko će biti prvi policajac u najvećem gradu na raskrsnici puteva ka istoku i jugu. Naivni misle da svi policajci treba da imaju isti zadatak, odnosno da se bore protiv kriminala.
Iako čelnici MUP-a već godinama tvrde da je bezbednosna situacija u gradu na Nišavi zadovoljavajuća, Nišlije znaju da to nije tačno i da je Niš postao grad u kojem kriminala ima na pretek. Da ne bi narušili idiličnu situaciju, niški policajci su u februaru čak hteli da sakriju da se bacaju bombe upozorenja na kuće slavnih fudbalalera, ali pouzdani izvor iz vrha MUP-a im je pomrsio račune.
U Nišu nema ni mnogo droge, nema velikih dilera... tvrde policajci. Ipak, svaki taksista će vam pokazati najmanje desetak stanova do kojih stalno voze mušterije kojima je neophodno da pazare heroin, kokain... Jedan od stanova se nalazi preko puta niškog SUP-a. U mnogim kafićima i klubovima se bez problema duva trava.
U Nišu nema tajnih javnih kuća, nema prostitucije...Ipak, iole upućeniji Nišlija vam može ugovoriti susret sa ženskom osobom koja pruža seksualne usluge za novac. I to u srcu Niša, na samom keju na Nišavi. Nekad su tajne javne kuće bile na periferiji, na nekom Čamurlijskom putu, sad su u centru. Eto, Niš je primer da je Dačičev recept prema kojem baš i nije neophodno da se bira šerif vrlo uspešan. Verovatno će ga primeniti i novi ministar policije. Što bi građani džabe plaćali platu načelniku niškog MUP-a.
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Prodavala kozmetiku bez dozvole
- Niš kreira kulturnu budućnost
- Reakcija SNS-a na tvrdnje dr Milića
- Ruski pijanista Dmitrij Maslejev 11. marta u Nišu
- Vremenska prognoza
- Pad dilera u Nišu
- Mir, fabrika robota i plate od 1.320 evra
- Međunarodni dan žena
- Milić na Fejsbuku izneo svoju verziju njegove smene
- Donacija Milšpeda za UKC Niš
- Pad dr Dragana Milića
- Đaci uredili park crkve Svetog Prokopija
- Srpski internirci u Norveškoj 1942–1945.
- Toplana predložila novu cenu grejanja
- Semafor MSP: Povećan oprez zbog Bliskog istoka
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Vest dana u Nišu: Pad Dragana Milića - smenjen sa mesta rukovodioca Klinike za kardiohirurgiju
- Aleksinačka opozicija zakazala sednicu kao podršku poljoprivrednicima, većina najavljuje izostanak
- Poezija koja ostavlja trag: Predstavljanje knjige Ljubinke Bube Vranić u Niškom kulturnom centru
- Snimanje filma o doktoru Laziću menja režim saobraćaja u Nišu
- U potpunosti završeno finansiranje freskopisanja Hrama u Dubočici
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla











