KSS u poseti udruženju "Drugačiji zajedno"
Predstavnici KSS danas su u Nišu posetili udruženje „Drugačiji zajedno“ koje okuplja decu sa intelektualnim smetnjama u razvoju.

Generalni sekretar Dejan Tomašević je u prijatnom jednočasovnom razgovoru sa vaspitačima-volonterima, decom i roditeljima saznao sve o njihovim aktivnostima i problemima, Deca su pokazala sve što mogu, prepričavala su anegdote sa putovanja u Beč, a jedna Dragana je za Tomaševića pripremila poklon – crtež Predraga Danilovića i njega.
Bila je zahvalna i Ivana Stajković, žena velikog srca, koja, zajedno sa svim ostalim volonterima u udruženju „Drugačiji zajedno“ radi posao vredan svakog divljenja, čak i odvaja deo svoje plate kako bi sve radionice funkcionisale. Ona posle posla svakodnevno dolazi u „Kafe kolačić“, projekat koji za cilj ima da uključi svu tu decu i njihove roditelje u svakodnevni život, da osete da negde pripadaju, da mogu da daju doprinos društvu. Tu su i razne radionice, mesto gde igraju folklor, uče ples, peku kolačiće koje potom služe u svom kafeu…
– Jedno veliko hvala Ivani, Vedrani, svim volonterima… To je velika stvar za decu i njihove roditelje. Apelujem na gradske strukture, gradonačelnika, za koga znam koliko je dobar čovek i siguran sam da će pomoći, da se nađe prostora i pomogne ovom udruženju. Pomažući drugima i mi postajemo bolji ljudi. Odlazim odavde ushićen, jer znam da postoje ljudi koji žele da ovo društvo učine boljim. U ime košarkaške organizacije i svoje lično ime, želim da im čestitam na tome.
Ivana Stajković je iskazala veliku zahvalnost KSS, u svoje i ime svih svojih članova.
– Hvala KSS i Dejanu Tomaševiću zato što su došli i videli nas, prepoznali su šta radimo. Malo smo se bliže upoznali. Veoma smo počastvovani i ogromno nam je zadovoljstvo da smo uspeli da ostvarimo kontakte za neku dalju saradnju i neke druge posete. Naše udruženje „Drugačiji zajedno“ želi da pruži mladim ljudima sa intelektualnim smetnjama neke normalnije uslove, da uživaju u sportu i rekreaciji, da budu viđeni, da budu domaćini, ali i da idu drugima u goste.
Na kraju druženja, mladi iz udruženja „Drugačiji zajedno“ dobili su poklone „Rode“ i KSS, a oni su generalnom sekretaru KSS Dejan Tomaševiću poklonili prelepu ukrasnu sveću koju su sami napravili u svojoj „radionici“.
#
Košarkaški savez Srbije
Dejan Tomašević
Drugačiji zajedno udruženje
@KSSrbije
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kvar kod Železničke: cisterne na lokacijama
- Tuča u Gornjem Matejevcu
- Havarija kod Železničke stanice
- Najviše intervencija u Pasi Poljani
- Vremenska prognoza
- Direktno do odgovora
- „Švajcarski Svis“ ponovo leti iz Niša
- Radnički otputovao na pripreme u Sloveniju
- Požar u stanu na XI spratu zgrade
- Više niških naselja danas bez vode
- „Branko“ iz Niša u Ravanici na Vidovdan
- Vidovdan
- Hor „Branko“ na Vidovdan u Ravanici
- Skup „Srbija jedna porodica“
- Konkurs za projekte mladih u Nišu
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Akcija „Armagedon“: Uhapšen muškarac iz Aleksinca, Niška policija učestvovala u akciji protiv zloupotrebe dece na internetu
- Naučni skup povodom 150 godina od Prvog srpsko–turskog rata u Aleksincu
- Prvi dečji festival folklora „Polje božurova“ u Popovcu okuplja mlade čuvare tradicije
- Teška nesreća kod Niša: U sudaru autobusa i automobila poginuo 49-godišnjak
- Preventivni pregledi i saveti za zdravlje u niškim romskim naseljima
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Toplički okrug spreman za zimu
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Toplički okrug spreman za zimu












