NUNS osudio postupak obezbeđenja gradske skupštine
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) najoštrije je osudilo skandalozni postupak obezbeđenja Skupštine grada Niša koje je juče prvo zabranilo rad novinarskoj ekipi niške TV Belami, a zatim ih izbacilo na ulicu.

Na snimku koji je snimatelj, ipak, uspeo da napravi vidi se i čuje bahatost pripadnika obezbeđenja koji izveštačkoj ekipi, između ostalog, preti: “Spusti kameru dole, da ti ne izlomim kameru”. Na ukazivanje novinara da imaju pravo da snimaju i da on to nema pravo da zabrani, pripadnik obezbeđenja Gradske kuće je kazao “tako mi je rečeno”, zatim odgurnuo novinara i udario kameru.
Ekipa TV Belami je snimala prostorije gradske kuće dok je čekala Dejana Andrejevića, načelnika službe za poslove gradonačelnika kako bi dobila njegovu izjavu povodom zabrane direktnog prenosa. Andrejević se nije pojavio dok su novinar i snimatelj bili u Gradskoj kući, a potom je obezbeđenje izbacilo novinara i snimatelja.
- Služba obezbeđenja je grubo, uz psovke i vređanje zabranila našoj ekipi da tehnički pripremi prenos i fizički je udaljila novinara i snimatelja iz gradske kuće, “po naređenju načelnika”, Saopšteno iz ove Niške regionalne televizije.
Gradonačelnik zabranio direktan prenos KZŠ
Načelnik službe za poslove gradonačelnika Niša Dejan Andrejević zabranio je neposredno pre konferencije RTV Belami da uživo prenosi konferenciju za novinare gradonačelnika Perišića na kojoj je govorio o budućem izgledu vladajuće koalicije u Nišu i eventualnim personalnim promenama.
Nakon što je Belami najavio prenos konferencije uživo, Andrejević se javio redakciji te televizije i rekao da neće dozvoliti prenos.
- Imam takvo naređenje od gradonačelnika, on ne želi da se konferencija prenosi uživo, rekao je Andrejević, bez detaljnijih objašnjenja.
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kvarovi i prekidi u vodosnabdevanju
- Investicija u zdravlje najmlađih:
- Pljačkali crkve
- Pregled planiranih radova
- Vremenska prognoza
- Kada se vrata „Mamine kuće” otvore
- Utajili skoro 13 miliona dinara poreza
- Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Niš uvodi tumače za znakovni jezik
- „Toxicity“ i „Iowa“!
- Nove sportske manifestacije za mlade i rekreativce
- NOVA SNAGA JUGA formira odbore širom juga Srbije
- Servisne informacije JKP „Naissus“
- Pavlović o razvoju Niša
- Glavni kvarovi i radovi na mreži
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Trijumf niške „slatke” mudrosti: Predstava „Sladoled” najbolja na 9. Festivalu malih pozorišnih formi
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Leskovac: Izrešetao mladića na ulici, pa ga dokrajčio u kafani












