Veći broj poziva Hitnoj pomoći u Prokuplju zbog respiratornih i srčanih tegoba
Prokuplje 14.12.2019. Južna Srbija Info
„U protekla 24 sata, pomoć lekara Službe hitne pomoći u prokupačkom Domu zdravlja zatražila su 54 pacijenta, što se može smatrati uobičajenim brojem za ovo doba godine“, kazali su danas iz Službe za informisanje te zdravstvene ustanove.

Kako su naglasili, za sada nije zabeležen nijedan slučaj obolevanja od gripa, a pacijenti su najčešće tražili lekarsku pomoć zbog respiratornih i srčanih tegoba.
-Radi se uglavnom o hroničnim srčanim bolesnicima i astmatičarima, kojima ovaj nagli pad temperature i povećana vlažnost u vazduhu nikako ne odgovaraju, kazala je portparol Doma zdravlja Violeta Mirković.
Kako je naglasila, bilo je slučajeva akutne prehlade, upale disajnih puteva, kao i hipertenzivnih stanja, izazvanih niskim spoljašnjim temperaturama.
Kako je rekao epidemiolog prokupačkog Doma zdravlja, doktor Aleksandar Cvetanović, ovih dana se očekuje da izvestan broj vakcina protiv sezonskog gripa stigne i u Prokuplje.
On je naglasio da je Dom zdravlja ove godine u rekordnom roku podelio mnogo više doza vakcina od uobičajenog broja.
Iz Instituta za javno zdravlje Batut su najavili još 10.000 novih doza vakcina protiv gripa, koje će ovih dana biti podeljene domovima zdravlja po Srbiji.
#
Prokuplje
Dr Aleksa Savić bolnica
zima
Dom zdravlja Prokuplje
godišnje doba
prehlada
srčani bolesnici
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Srbi koji su zadivili svet
- Deklaracija o zaštiti izvorišta usvojena
- Vremenska prognoza
- Skupština Niša: planovi za mlade i infrastrukturu
- Saveti, pregledi i kultura u Oficirskom domu
- Martovski pogrom – 22 godine, u Nišu služen pomen
- Peticija protiv betoniranja obale Vlasine
- Investicije iz SAD
- Oslobođeni nasilnici
- Nova disciplina „prođi–pogodi“
- Veće subvencije za privatne vrtiće
- Predlozi za nove direktore u Nišu
- Uhapšene dve osobe u Nišu zbog droge
- Milić potpisao aneks ugovora o radu
- Posle udesa pobegao, policija ga uhapsila
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Vest dana u Nišu: Pad Dragana Milića - smenjen sa mesta rukovodioca Klinike za kardiohirurgiju
- Aleksinačka opozicija zakazala sednicu kao podršku poljoprivrednicima, većina najavljuje izostanak
- Sticanje znanja bez granica: Učenici ETŠ „Nikola Tesla“ usavršavali 3D veštine u Lajpcigu
- Snimanje filma o doktoru Laziću menja režim saobraćaja u Nišu
- Šesti „Niški noćni market“ u petak na pijaci „Krive livade“











