Кошарка: Важна победа за Лесковчане

Лесковац 15.11.2015. Јужна Србија Инфо

Кошаркаши Здравља победили су на гостовању у Чајетини екипу Златибора резултатом 86:87, по четвртинама 27:25, 21:25, 20:16, 18:21.

Меч је био неизвестан од првог до последњег минута, а победника је одлучила једна лопта. Осам секунди пре краја Никола Ристић је "украо" лопту домаћим кошаркашима, сам у контранападу довео свој тим у вођство (86:87). Екипа Златибора имала је шест секунди за последњи напад, али коша није било.

За екипу Здравља дебитовао је Еди Синадиновић, доскорашњи играч АБА лигаша МЗТ из Скопља који је са 36 поена потврдио да је право појачање за тим лесковачког друголигаша.

За екипу Здравља су играли: Ристић 12 поена, Синадиновић 36, Вукадиновић, Тешановић 3, Филиповић 8, Јовановић 8, Раденковић 6, Станковић, Маројевић 9, Тешовић 3, Милетић, Стојиљковић 2.

У следећем, 8. колу Здравље гостује у Пироту где ће одмерити снаге са истоименим домаћим тимом.

#   Лесковац   кошарка   Здравље КК   победа   Еди Синадиновић   Друга лига Србије   Златибор КК   Чајетина