Javni i ostali servisi
Sreća da živimo u dvadeset prvom veku, pa imamo obilje civilizacijskih dostignuća.

Pored ostalih i televizor. Mada je televizor, izgleda, na prvom mestu tih civilizacijskih novotarija. Mislim, od svega što bi trebalo da posedujemo u ovim smutnim i nesrećnim vremenima, to omiljeno „ogledalo u svet“ ipak je većini koliko- toliko dostupno. Tako da nam vreme najčešće prolazi u sedenju u sobi i upornom buljenju u „mali ekran.“
Prosečan tv gledalac protraći dnevno pet sati ispred televizora. A ima se šta i pogledati. Eto, upravo smo uspešno ispratili veliki civilizacijski događaj za zemlju Srbiju. Prajd, što bi značilo parada ponosa, valjda? Dobismo i pohvale od Evrope, Amerike, Štefan File, glavom i bradom lično, ne može rečima da opiše divljenje! Nekoliko stotina ponosnih šetača prošetalo je centrom Beograda. Za njihovu sigurnost i bezbednost brinula se šačica policajaca, nekih sedam hiljada specijalaca, dobro naoružanih i opremljenih transporterima, helikopterima, kamionima s vodenim topovima. Međutim, nepotrebna sila. Uglavnom je prošlo da bolje biti ne može, i smeši se Evropska unija! Doduše, ne odmah. U sledećih pet godina nema prijema novih članica u Uniju, ali dan posle toga može. Čim prije, što bi rekao počivši drug Tito!

I baš na dan parade Javni servis reprizira dečju seriju „Poletarac“. Serija je snimana pre više decenija. Nekada su deca učena korisnim stvarima za život. Čuveni glumac Miodrag Petrović Čkalja govori kako su se muzle krave u detinjstvu druga Tita, a kako danas. Ili kako se nekada žnjelo, ručno, svakako, a danas, to pre četrdeset i kusur godina, žanje se kombajnima! Neki tada mladi pevači i zabavljači, iz grupe „Sedmorica mladih“ kroz pesmu govore s kim se SFR Jugoslavija graniči. Italija, Grčka, Albanija..., i za svakog suseda imaju samo reči hvale. Na kraju onaj nosati peva bukvalno ovako:
Naša zemlja može živeti bez brige,
Okružena je prijateljima!
Sad tek shvatam koliko su mudri i dalekovidi bili svi oni urednici, voditelji, glumci, pa političari, javni i ostali radnici. Neradnika u to vreme nije bilo.
Na kraju „Poletarca“ Čkalja besedi deci o detinjstvu voljenog Tita. Joža, kako ga iz milošte zove, čuvao je stoku oko reke Sutle. To je na granici Hrvatske i Slovenije. Hrvatska i slovenačka deca su se tukla. Još nije nastupilo vreme Bratstva i jedinstva. I Joža je stalno pobeđivao. Uvek bi nekome iz suprotnog tabora razbio glavu!
Takve korisne informacije današnjoj deci pruža Javni servis Srbije!
Inače, i ovaj servis građana Srbije, isto kao i druge, samo privatne televizije, svakodnevno uveseljavaju verne gledaoce mislima i savetima američkog ambasadora, najpre, ali i porukama raznih emisara iz famozne Unije, nevladinog sektora, onda apelima za štednju, borbom protiv korupcije i kriminala, neprekidnim finansijskim poduhvatima, zapošljavanjem, informacijama o novim i novim investitorima.

Lično strepim zbog zabrinutosti „zapadnih prijatelja“ posetom ruskog predsednika Putina Srbiji. Filantropi sa Zapada bi voleli da otkažemo Putinov dolazak. Čak nam zameraju i što im se nismo pridružili u sankcijama protiv Rusije. Tiho provejava i blaga pretnja da bi zbog te posete i vojne parade koja se priprema naše rukovodstvo moglo zaraditi žuti karton. Može i glava da ih zaboli zbog toga!

Sve je moguće. Silna je zapadna demokratija. Moćna. Možda zbilja srpsko rukovodstvo i zaboli glava, ali većinu srpskog naroda zbog tih prigušenih pretnji zaboleće jedan drugi organ!
#
EU
parada
Miodrag Tasić
Rusija
sankcije
Parada ponosa
Prajd
Miodrag Petrović Čkalja
Javni servis
Miodrag Petrović
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- „Sitroenom“ sletela sa puta i usmrtila staricu
- Više beba, bolji uslovi u niškom porodilištu
- Kod EI voda tek posle 21 čas
- „Čuvari ikone“ otvaraju Filmski festival u Nišu
- Stoto izvođenje predstave „Priče za laku noć”
- Jovanoviću priznanje Reč baštine
- Μεταμόρφωσις του Σωτήρος
- Poginula žena na električnom motociklu
- Filmski susreti u novom ruhu
- Verovatnoća za sedmicu
- Podrška za 54 korisnika u Leskovcu
- Javno slušanje o pravosuđu i borbi protiv korupcije
- Četiri dana filma mladih autora u Nišu
- Nišvil uz rekordnu podršku Grada
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Mile Ristović: Danas nema ničeg jadnijeg nego biti Ćaci.
- Kod Glavne autobuske stanice u Nišu komunalna milicajka sprečila prevaru stranca od strane nelegalnih menjača novca
- Upozorenje Sektora za vanredne situacije MUP Srbije
- Požar kod Bovanskog jezera zahvatio vikend-naselje, izgorele tri vikendice
- Danilo Kocić, novinar: Kada odlazite iz rodnog kraja… (priča)
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Napredak u pregovorima: Gasna elektrana kod Niša sve izvesnija
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Dan primirja u Prvom svetskom ratu
- Gde je istina: Niš u ogledalu protesta - mladi, građani i VLAST pred ispitom poverenja
- Gradonačelnik Pavlović najavio izgradnju gasne elektrane: Niš dobija stabilnu energiju i jeftinije grejanje
- Akademik Svetislav Božić: "Niš mi je otvorio put ka svetu“
- Uspešnu zimsku sezonu ispratio sneg, počeo letnji red letenja -













