Izgradnja stanova za pripadnike bezbednosti u Vranju i Nišu
Vranje 11.12.2017. Južna Srbija Info
Predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da pripadnici bezbednosnih službi rade težak i opasan posao, te da je izgradnja stanova koje će moći da kupuju po povoljnim uslovima, jedan od načina da im se naša zemlja zahvali.

Brnabić je, nakon prvog sastanka vladine Komisije za pripremu Predloga programa izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti, Vojske Srbije, policije i Bezbednosno-informativne agencije, istakla da je važno da jačamo službe bezbednosti. Ona je ukazala na to da su pripadnicima službe bezbednosti plate povećane deset odsto i dobiće bonuse 10.000 dinara, uz napomenu da se pripadnici bezbednosnih službi bave veoma teškim i opasnim poslom.
Predsednica Vlade je istakla da će se stanovi graditi u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, Kraljevu i Vranju. Ona je objasnila da će do 15. januara biti određene lokacije, način finansiranja, uslovi kupovine, rešeni imovinsko-pravni odnosi i predlog načina raspodele i uslova kupovine.
Takođe, Brnabić je dodala da se na taj način jačaju snage bezbednosti, jača BDP, ali i stanogradnja i građevinske kompanije. Ukoliko taj projekat bude uspešan, kako je navela, gradiće se po istom modelu stanovi i za mlade bračne parove i naučnike. Želimo da odgovorno raspolažemo novcem poreskih obveznika. Idemo korak po korak. Gledaćemo da radimo kao uspešan model, a zatim da gradimo i za mlade bračne parove kako bi uticali na populacionu politiku, objasnila je predsednica Vlade.
Prvi sastanak vladine Komisije za pripremu Predloga programa izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti održan je danas u Palati Srbija. Sastanku je prisustvovao i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Na sastanku su učestvovali ministar odbrane Aleksandar Vulin, potpredsednik Vlade i ministar unutršnjih poslova Nebojša Stefanović, ministar finansija Dušan Vujović, potpredsednik Vlade i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović i direktor Bezbednosno-informativne agencije Bratislav Gašić.Takođe, sastanku su prisustvovali gradonačelnik Beograda Siniša Mali, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, gradonačelnik Kragujevca Radomir Nikolić, gradonačelnik Niša Darko Bulatović, gradonačelnik Kraljeva Predrag Terzić i gradonačelnik Vranja Slobodan Milenković.
Tema sastanka je način finansiranja, rešavanje imovinsko-pravnih problema i određivanja odgovarajućih lokacija za izgradnju stanova za potrebe pripadnika sektora bezbednosti.Na sastanku su razmatrane i mogućnost izrade posebnog projekta ili proširenja ovoga projekta na naučne radnike i mlade bračne parove.
#
Vranje
Bratislav Gašić
Aleksandar Vučić
Nebojša Stefanović
Zorana Mihajlović
Aleksandar Vulin
Darko Bulatović
bezbednost
stanovi
Ana Brnabić
BIA
izgradnja
Dušan Vujović
sednica Vlade
Siniša Mali
Slobodan Milenković
Radomir Nikolić
Miloš Vučević
Vojska Srbije
@avucic @nesastefanovic @VulinAleksandar @DarkoBulatovic_ @anabrnabic
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Sveti Simeon Mirotočivi
- Dragocenosti i droga vredni 30.000 evra
- Vremenska prognoza
- Spasavanje planinara na Suvoj planini
- Niš pokreće sistemsku obnovu fasada
- Mačji krik
- Kad reči pobeđuju džina
- Pas u Nišu napao ženu
- E-Play uživo u Nišu
- Niš podneo prijave za više od 3.000 objekata
- Nova vrata detinjstva u Trupalu
- Sećanja koja čuvaju istinu
- Leskovac završio plaćanje za freske
- Poezija koja ostavlja trag
- Prijemi građana – prioritet
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Napad u centru Aleksinca: Trojica maskiranih muškaraca pretukla 56-godišnjaka
- Ambasador Pakistana u Nišu: Razgovori o jačanju saradnje
- Gostujuća izložba „Ivo Andrić u diplomatiji“ u Istorijskom arhivu Niš
- Otvorena vrata za mamografiju u Domu zdravlja Niš potvrdila značaj preventivnih pregleda za zdravlje žena
- Emotivna niška premijera filma „Vetre, pričaj sa mnom“
- Opozicija traži ukidanje Srpsko - ruskog humanitarnog centra u Nišu, Mi – Snaga naroda protiv
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla










