Nekoliko funkcionera SNS-a u Nišu saslušano zbog paljenja automobila
Niš 03.01.2018. Danas
Nekoliko funkcionera SNS-a, među kojima i poverenik te stranke za Niš Zvezdan Milovanović, saslušano je u niškoj policiji zbog serije paljenja automobila, među kojima je i bio i automobil zamenika gradonačelnika Miloša Banđura (SNS).

To je danas potvrđeno za list Danas.
Milovanović je kazao da je „saslušan u svojstvu građanina“, te da je „razgovor trajao pet minuta“. On je kazao da je razlog za pozivanje na razgovor slučaj paljenja Banđurovog automobila, te da je osim njega „saslušano još nekoliko funkcionera SNS-a“. Policija do sada nije ni potvrdila niti demantovala njegove navode.
Prema izvorima Danasa, u policiji je u svojstvu građanina, između ostalih, navodno saslušan i Dejan Andrejević, doskorašnji direktor JKP Naissus i funkcioner SNS-a. Oni su kazali da su neki od saslušanih „pristali na ispitivanje poligrafom“, a da su neki od njih to ispitivanje odbili.
U Nišu je tokom novembra i decembra prošle godine zapaljeno osam automobila, među kojima su Banžurov, kao i automobili nedavno izabranog direktora Tržnice Gorana Đorđevića (SNS) i zamenika načelnika Policijske uprave Niš Zorana Bogdanovića. Sam Banđur, kao i deo opozicije, ocenili su da paljevina automobila javnih funkcionera „ima političku pozadinu“, odnosno da bi mogla biti posledica nedavnog kontroverznog konkursa za izbor direktora javnih preduzeća u Nišu, a pre svega „dugogodišnjih sukoba između nekoliko politički i interesno suprotstavljenih frakcija u niškom SNS-u“. Paljenje automobila policijskog funkcionera Bogdanovića, prema izvorima lista, predstavljao je „pokušaj da se skrene istraga, pošto je policija suzila obruč u istrazi o predhodnim paljevinama“.
Niška policija do sada nije saopštila da je rasvetlila bilo koji od ovih slučajeva, niti je saopštila rezultate ili pomake u istragama. Izvori Danasa su ocenili da je upravo „nedostatak upotrebljivih“ navodno uticao na smenjivanje načelnika niške policije Ninoslava Mitića, koga je prošle sedmice zamenio Slaviša Virijević, dotadašnji načelnik pirotske policije.
#
Niš
SNS
policija
Miloš Banđur
saslušanje
Dejan Andrejević
paljenje automobila
Ana Đorđević
List Danas
Gorana Đorđević
Zvezdan Milovanović
Slaviša Virijević
@sns_srbija @Milos_Bandjur @OnlineDanas
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Kratkotrajne popravke vodovodne mreže
- Jačanje Srpsko-ruskog humanitarnog centra
- Promocija „Knjige o kralju Milutinu“
- RADOVI, KVAROVI NA VODOVODNOJ MREŽI
- Muškarac stradao nakon pada sa zgrade
- „Nais rakija fest“ u Nišu
- SNS: Većnik Medijane vozio sa 1,6 promila
- PRODUŽETAK RADOVA NA TROŠARINI
- Kada svakodnevica postane umetničko delo
- Radovi u Ulici Babičkih odreda
- Niš-ekspres: Deset novih vozila na ulicama
- Koncert mladih virtuoza u Nišu
- Vremenska prognoza
- Hari Mata Hari 7. juna na Letnjoj pozornici
- SERVISNE INFORMACIJE JKP NAISSUS
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Otvaranje kreativnog studija za keramiku i grnčariju u Nišu
- Svečano obeležavanje Vrbice u Nišu - služba u Sabornom hramu, Litija ulicama grada
- Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece
- Državljanka Malte uhapšena na niškom aerodromu zbog droge
- Drama u Leskovcu: Tri osobe teško povređene u eksploziji na otpadu












