Велимир Бојовић и Јована Стојковић победници Нишког полумаратона

30.05.2016. Белами портал, Јужна Србија Инфо

Први кроз циљ на 20. Нишком полумаратону прошао је Велимир Бојовић, члан Атлетског клуба Нишки маратон.

Велимир Бојовић, рођени Приштевац који већ седамнаест година живи у Нишу, четврти пут је освојио прво место на Нишком полумаратону, овога пута у времену 1.19,44 сата, што је за свега шест секунди боље од Немање Церовића из Црвене звезде, који је заузео друго место и нешто мање од девет минута од Мирка Минића из Ужица, који је био трећи.

На победничко постоље у женској конкуренцији попеле су се три Нишлијке. Прва је била Јована Стојковић, која је кроз циљ прошла након 1.55,20 часова. Иза ње је била  је Сузана Бобовац са нешто више од пола сата заостатка, док је трећа била Ивана Цветковић.

Нишки полумаратон је био најмасовнији до сада. Учешће у главној трци узело је преко 140 такмичара. Поред полумаратона, одржано је још двадесет трка са преко две хиљаде учесника.

Организатор трке био је Атлетски клуб Нишки маратон уз покровитељство Града Ниша

#   прво место   трка   полумаратон   Нишки маратон   Велимир Бојовић   Јована Стојковић