Мама ради, а тата на породиљском
Прокупље 11.01.2014. Kurir
У традиционалној средини каква је Топлица до сада није забележено да неки отац узме породиљско одсуство и гаји бебу, док мајка иде на посао. Баш то је учинио Драган Лекић из Прокупља, историчар по професији и председник Општинског одбора Демократске странке. Лекић је запослен у Историјском архиву, где је био и директор, али је каријеру оставио по страни како би бринуо о осмомесечном сину Михаилу и двогодишњем Вукашину.

- Храњење, пресвлачење и успављивање деце отац може да уради исто тако добро као и мајка, па не знам зашто бих се тога клонио или чак стидео. Сви очеви који то избегавају пропуштају један период у одрастању своје деце. Желим да будем увек поред својих синова, да им дам подршку за сваки корак који начине - објашњава Лекић и додаје да ни један тата неће изгубити ништа од свог ауторитета и припадности мушком роду ако прихвати оно што је у традицији искључиво посао мајке.
Он каже да је искуство у чувању деце стекао кад им се родио први син, Вукашин.
- Супруга и ја смо одмах сами преузели све обавезе, нисмо имали традиционалну помоћ бака и дека. Драганова супруга Ивана је запослена у Дому културе. На посао иде од 1. децембра и од тада Драган брине о беби.
- Кад је Ивана први дан отишла на посао и ми остали сами, све је ишло лако. Устајемо око девет, затим се пресвлачимо, хранимо, мало играмо, а онда припремим млеко, па опет на спавање. Сами смо откривали непознаницу одгајања детета и сами се сналазили у купању и успављивању, с првим кашицама и првим корацима - прича тата и додаје да Михаило још сиса па, кад баш загусти, скокну и до маме на посао.
Супруга Ивана
ДРАГАН МИ ПОМАЖЕ У СВЕМУ
Мама Ивана води Вукашина у вртић и враћа га кући, а по подне је породица Лекић на окупу. - Драган и ја сами чувамо нашу децу и сасвим је разумљиво што помажемо једно другоме. Ја се трудим да завршим већину послова у кући после посла, али кад то не успем, и у томе ми супруг помаже - каже Ивана. Она додаје да јој је помало недостајао посао и да су се она и Драган сложили да треба да поделе време одсуствовања с посла.
#
Прокупље
Топлица река
породиље
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Квар у Горњем Матејевцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“
- ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
- Временска прогноза
- Будући богослови већ положили пријемни
- Почела мала матура
- Обележена годишњица Битке на Кошарама
- Заплењени кокаин, марихуана, оружје и новац
- Европска акција контроле возача:
- Ниш планира нови технолошки развој
- Нови прекиди у водоснабдевању
- Осмаци од понедељка на малој матури
- Најлепша слика једног града су деца
- Од вртића до комуналних питања
- Почињу „Филмови на путу“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Нови конкурси за челне позиције у четири нишке установе културе
- Николић први пут за говорницом градског парламента
- Кварови на мрежи и чишћење канализације: Ко данас у Нишу и околини остаје без воде?
- Ниш: Заплењено више од пола тоне резаног дувана, ухапшен мушкарац из Књажевца
- КБС „Наисус“ доминирао на старту Лиге Града Ниша – освојено чак 82 медаље











