Убили му свињу, кољу га таксом
Мозгово 12.09.2017.
Случај из Мозгова крај Алексинца показује немоћ обичног човека пред правосуђем. Седам година траје спор око убијене крмаче, епилога још нема. Усмрћена коцем, носила је седам прасића

Случај из Мозгова крај Алексинца показује немоћ обичног човека пред правосуђем. Седам година траје спор око убијене крмаче, епилога још нема. Усмрћена коцем, носила је седам прасића
После тачно седам година суђења Основни суд у Алексинцу првостепено је пресудио да Братиславу Цветковићу из Мозгова комшије треба да исплате 24.652 динара на име надокнаде штете за убијену свињу сорте вијетнамска, и то са каматом од 22. јуна ове године.
Пошто је пресуђени износ далеко мањи од оног који је Братислав потраживао, уложио је жалбу, али је уследио шок. Траже му да плати таксу од 34.300 динара!
Братислав је свестан да његов "правосудни случај" није усамљен, али је, каже, свакако "тужан и смешан".
- Нема логике да спор траје седам година када је још 2010. године мој покојни комшија Петроније прекршајно кажњен због злостављања животиње, односно моје свиње која је носила и седам прасића. Једноставно, убио је дрвеним коцем. Током процеса тужени је преминуо па смо наставили да се судимо са наследницима да би ми надокнадили штету. И ето, пресуђено је да ми је причињена штета од 200 евра и то без камате за ових седам година. Па како онда да се не жалим - јада се Братислав, који је, иако тешка срца, ипак платио таксу.
Иначе, такса је обрачуната на основу вредности спора, односно суме коју Братислав потражује у својој тужби, а не на основу износа који му је првостепеном пресудом досуђен.
#
Мозгово
Братислав Цветковић
свиње
Основни суд
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Квар у Горњем Матејевцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“
- ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
- Временска прогноза
- Будући богослови већ положили пријемни
- Почела мала матура
- Обележена годишњица Битке на Кошарама
- Заплењени кокаин, марихуана, оружје и новац
- Европска акција контроле возача:
- Ниш планира нови технолошки развој
- Нови прекиди у водоснабдевању
- Осмаци од понедељка на малој матури
- Најлепша слика једног града су деца
- Од вртића до комуналних питања
- Почињу „Филмови на путу“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Нови конкурси за челне позиције у четири нишке установе културе
- Николић први пут за говорницом градског парламента
- Кварови на мрежи и чишћење канализације: Ко данас у Нишу и околини остаје без воде?
- Ниш: Заплењено више од пола тоне резаног дувана, ухапшен мушкарац из Књажевца
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“ у Поповцу окупља младе чуваре традиције
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Опозиција тражи укидање Српско - руског хуманитарног центра у Нишу, Ми – Снага народа против
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Градоначелник Павловић најавио изградњу гасне електране: Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Академик Светислав Божић: "Ниш ми је отворио пут ка свету“
- Успешну зимску сезону испратио снег, почео летњи ред летења -
- Напредак у преговорима: Гасна електрана код Ниша све извеснија
- Топлички округ спреман за зиму












