Planinka gradi još jedan hotel u Lukovskoj banji
Kuršumlija 07.09.2015.
Preduzeće Planinka iz Kuršumlije uskoro počinje da gradi još jedan hotel u Lukovskoj banji kapaciteta 100 kreveta.

To će biti treći hotel koji je u ovoj banji izgrađen za poslednjih 15 godina. Prema rečima direktora Lukovske banje Žarka Đurića već godinama se svi smeštajni kapaciteti banje rezervišu nekoliko meseci unapred.
-Imamo konstantu potrebu za još stotinak kreveta. Zbog toga ćemo uskoro početi da gradimo još jedan hotel preko puta hotela Kopaonik. To će biti manji hotel čiji će gosti koristiti potpuno nov medicinski blok u hotelu Kopaonik. Na ovaj način rešićemo nedostatak smeštajnih kapaciteta-kaže Đurić.
U Lukovskoj banji Planinka raspolaže sa dva savremeno opremljena hotela i svim drugim objektima potrebnim za lečenje i rekreaciju.
-U našoj banji gosti mogu biti smešteni u jednom od dva hotela: “Kopaonik”, sagrađen 2000. godine, i “Jelak” (2009. godine), koji su u svojoj ponudi objedinili smeštaj u udobnim sobama, savremene medicinske tretmane, bazene sa termalnom vodom… Gosti svoj boravak mogu provoditi i aktivno, u šetnjama uređenim stazama kroz prelepu prirodu, baveći se sportom na terenima i u hali, na nekom od izleta koje organizujemo za svoje goste… – kaže direktor Đurić.
Inače, prošle godine Lukovska banja zabeležila je oko 70.000 noćenja.
Smeštajni kapaciteti
Hotel Kopaonik je izgrađen 2000. godine, kao prvi moderan smeštajni objekat sa 5o soba. Hotel je renoviran 2014. godine i dodato je novo krilo sa 13 soba i 4 apartmana. U prizemlju hotela se nalaze medicinski blok, Wellness centar i topla veza sa bazenom sa termalnom vodom. U sklopu hotela se nalaze restoran, Kafe bar i letnja bašta.
Udobne jednokrevetne, dvokrevetne ili trokrevetne sobe su opremljene klasičnim ili francuskim ležajevima. Sve sobe su sa kupatilom, kablovskom TV, vireless Internet konekcijom, telefonom i terasom.
Hotel Jelak (izgrađen 2009. godine) raspolaže sa 84 sobe. U prizemlju hotela se nalazi đakuzi bazen sa termalnom vodom, sauna, restoran, kafe-bar sa Wireless Internetom, prodavnica, dok se medicinsko-terapeutski blok nalazi na prvom spratu. Hotel raspolaže i salom za rekreaciju i salom za sastanke. Ispred hotela se nalaze dva bazena sa toplom vodom i mlaznicama, letnja bašta, parking.
Udobne jednokrevetne i dvokrevetne su opremljene klasičnim ili francuskim ležajevima. Sve sobe su sa kupatilom, kablovskom TV, telefonom, vireless Internet konekcijom, terasom.
Indikacije
Na osnovu ispitivanja Instituta za hidrogeologiju, kao i preporuke Instituta za balneologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu, postavljene su sledeće indikacije za lečenje:
Zapaljenski reumatizam
– Reumatoidni artritis (faza smirenog zapaljenja),
– Behterevljeva bolest (početni stadijum),
– Psorijatični artritis.
Degenerativni reumatizam
– Spondiloze vratnog i krsnog dela kičme,
– Diskus hernia, diskartroza, lumboišialgija,
– Gonartroza, koksartroza, artroza,
– Osteoartroza sitnih zglobova šake i stopala.
Osteoporoza
– posedujemo osteodenzitometar (aparat za merenje koštane gustine).
Giht
Stanja nakon preloma kostiju i hirurških intervencija na koštano-zglobnom sistemu
– Stanja nakon ugradnje veštačkog kuka i kolena.
Ginekološka oboljenja
– Adneksitis, parametritis, sterilitet (uz prethodno postavljenu dijagnozu).
Nadmorska visina Lukovske banje, strujanja vazduha sa okolnih planina i njihova pošumljenost, stvaraju izuzetne uslove za lečenje anemije, oporavak nakon teških bolesti i nakon infarkta srca i mozga.
Mnogobrojni termalni izvori Lukovske banje čine vazduh vlažnim i oslobođenim čestica alergena i prašine, dok okolne šume stvaraju veliki broj negativnih jona i fitoncida, što je posebno važno u lečenju bolesnika sa hroničnim bronhitisom i astmom.
Klima Lukovske banje povoljno deluje na disanje i rad srca, svežina vazduha pojačava apetit, umiruje nerve i napetost, poboljšava san i stvara bodrost i vedrinu.
#
Kuršumlija
Lukovska Banja
Planinka
hotel
internet
Žarko Đurić
Milen Đorđević
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Osmaci od ponedeljka na maloj maturi
- Vremenska prognoza
- Najlepša slika jednog grada su deca
- Od vrtića do komunalnih pitanja
- Počinju „Filmovi na putu“
- U selu kod Vranja osnovana energetska zadruga
- Planirani radovi tokom vikenda
- Vidovdanska akademija u Nišu
- Branki Aranđelović novi mandat odlukom odbornika
- Uhapšen zbog pretnji ženi
- Komemoracija herojima sa Košara
- Usvojen novi prostorni plan grada Niša
- Iznenadni kvar u Belotincu, radovi do 18 časova
- Radovi na mreži do 15 časova
- NOVO SAOPŠTENjE O VODOSNABDEVANjU
Najnoviji oglasi
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Saborni hram u Nišu danas obeležava krsnu slavu Svetu Trojicu - Duhove - Pedesetnicu
- Uz blagoslov i pesmu – hor „Branko” na Svetotrojičnim svečanostima u Kragujevcu
- Program obeležavanja gradske slave Niša
- Crkveno-igrački ansambl NCPD „Branko“ obeležio FolkFest u Nišu svojim nastupom
- Premijer obišao kancelariju u Nišu











