Rakijsko burence iz Blaca najbolji suvenir
Blace 27.11.2016. Južna Srbija Info
Nagradu za najoriginalniji eksponat na devetoj Izložbi suvenira i turističkih publikacija, koja je održana nedavno u Kulturnom centru u Leskovcu, dobio je Sportsko turističko trgovinski centar „Blace“ koji je prvonagrađeni i u kategoriji za najbolji upotrebni predmet.

„U Blacu ima oko dva i po miliona stabala šljiva, pa je normalno da našu opštinu predstavljamo kroz šljivu i proizvode od šljiva. Tako smo i došli na ideju da ovo staro burence pretvorimo u neobičan mini-bar koji privlači pažnju posetilaca. Među karakterističnim upotrebnim predmetima su i drvene kutije u kojima pakujemo našu šljivovicu i sve to smo osmislili i uradili sami, uz minimalne troškove“ rekao je Zvonko Todorović, direktor STC „Blace“.
U konkurenciji za nagrade u desetak kategorija bili su eksponati 50 turističkih organizacija iz cele Srbije. Prvonagrađeni suvenir stigao je iz Bora, a odmah iza njih, po oceni žirija, bile su TO Lazarevca i Čačka.
U Novi Bečej otišla je prva nagrada za kolekciju turističkih fotografija, u Čačak putuje prva nagrada za najbolju pojedinačnu turističku fotografiju. Najbolju mapu predstavila je TO Valjeva. U kategoriji turističkih razglednica prvoplasirani je Kragujevac, drugu nagradu su podelili Lebane i Loznica, a treća je otišla u Vlasotince, odnosno Knić.
Najbolje publikacije predstavile su turističke organizacije Golupca, Kruševca i Niša. Prva nagrada za najbolju video-publikaciju odnosno promofilm pripala je TO grada Kragujevca koji su osvojili i treću nagradu za najbolji plakat. U toj kategoriji prva nagrada pripala je turističkim poslenicima iz Požarevca, a druga za Vršac.
Ovogodišnja izložba imala je i međunarodni karakter, jer su na njoj, van konkurencije, učestvovali i zaposleni u turizmu Bugarske i Republike Srpske. Dvodnevnu manifestaciju organizovala je Turistička organizacija grada Leskovca.
#
Blace
rakija
nagrada
Turistička organizacija
gastro turizam
suvenir
STTC Blace
Zvonko Todorović
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Hitne mere zbog fasade Gimnazije u Prokuplju
- Svetosavski antikvarijat
- Heroji GSS-a reagovali munjevito
- Vremenska prognoza
- Oteli mladića i tražili novac
- Izabrani dobitnici Svetosavskih priznanja u Toplici
- Posle oktobarskog incidenta – hapšenje
- Radulović o vlasti u Medijani
- Svetosavska akademija u Domu vojske
- Cene goriva
- Uzimala novac od penzija pacijenata
- Određen pritvor odborniku iz Niške Banje
- Preminuo pukovnik Bojan Dikić
- Nova sala za ortopediju u UKC Niš
- Godišnjica Slobodnog univerziteta u Nišu
Najnoviji oglasi
- Veze,brak,druženje
- Dve ženke francuskog buldoga
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Iznenada preminuo novi komandant niške Žandarmerije
- U susret Savindanu: Svetosavska akademija u Nišu
- Merošina: Potraga za Milicom Asanović iz sela Balajnac i dalje traje
- Uhapšena blagajnica Specijalne bolnice „Gornja Toponica“ zbog pronevere - uzimala novac od penzija pacijenata...
- Tužilaštvo se još ne oglašava, nakon pronevere cigareta od dva miliona evra i hapšenja odbornika iz Niške Banje, zvanog „Baron“
- Jojke prebili Čikaga: jedna psovka je bila dovoljna
- Testiraj najpopularnije igrice potpuno BESPLATNO — startuj sa free spinovima!
- Stigao izveštaj o uginuću školjki
- “Leoni” dobio preko 50 miliona evra od države, a sada 1.900 ljudi ostaje bez posla
- Diktiraj svoje uslove igre – iskoristi automatski cashout i osiguraj dobitak!











