Sajam narodnog stvaralaštva u centru Vranja
Vranje 24.08.2016. RTV Vranje, Južna Srbija Info
Počeo je tradicionalni Sajam narodnog stvaralaštva, kao i Sajam knjiga, koji se održavaju u okviru Dana Vranja. 25-oro umetnika izložilo je svoje ručne radove, dok se u okviru Sajma knjiga predstavlja 4 izdavača iz Srbije. Štandovi će biti na šetalištu svakoga dana do kraja manifestacije od 10 do 19 sati.

Šareno, veselo i raspevano... ovako bi se danas moglo opisati vranjsko šetalište. Mnogo suvenira, slika, ukrasnih i upotrebnih predmeta izloženo je u okviru Sajma narodnog stvaralaštva.
25-oro njih izlaže u okviru Sajma, a pored Vranjanaca, tu su i gosti iz Niša i Bujanovca.
''Tu su suveniri od drveta, suveniri od grnčarije, imamo ručno izrađene sapune, dekupaž, razne slike, ručno rađene lutke i od svega po malo.'', kaže Mira Malinić, TO Vranje.
U okviru manifestacije Dani Vranja, pored Etno sajma, priređen je i Sajam knjiga.
''Četiri izlagača su se potrudila da podrže manifestaciju. Mi smo doneli oko 10 hiljada naslova da ponudimo našem čitalaštvu.'', rekao je Peca Ristevski.
Sajmove je svečano otvorio direktor Turističke organizacije, navodeći sajam stvaralaštva kao primer kako da od zaborava sačuvamo i na mlađe generacije prenesemo tradiciju starih zanata.
''Na ovoj izložbi su autentične rukotvorine i proizvodi starih zanta koji čuvaju tradiciju i bogato kulturno nasleđe ovog kraja. To su proizvodi koji imaju umetničku i upotrebnu vrednost. Ovo je mogućnost da se vidi šta su i kako nekada radile naše bake i deke, kako su živeli i stvarali, koliko znanja i ljubavi su ugrađivali u proizvode od kojih su živeli.'', kaže Dejan Tasić, direktor TO Vranje.
Štandovi će biti na šetalištu do kraja manifestacije ''Dani Vranja''.
Sajmovi će biti otvoreni do kraja dana, a sve ljubitelje joge večeras u 18 sati na Trgu Staniše Stošića očekuje i javni čas joge, a odmah nakon toga promocija knjige Zorana S. Nikolića u Galeriji Narodnog muzeja.
Promocija je zakazana za 19 sati.
#
Vranje
Sajam knjiga
Etno sajam
Javni čas
Dani Vranja
Turistička organizacija Vranje
kulturno nasleđe
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- FSS u Nišu od akademske 2026/27. godine
- Dvostruko zlato za DŠK „OSNOVAC“
- Ugovori za podršku ženskom preduzetništvu
- Niš postaje ključno čvorište za kargo letove
- Glavni prekidi u vodosnabdevanju
- Praznik pokreta i kreativnosti
- Sergej Davidčenko u Svetosavskom domu
- Između ideala i zabrane
- Kraj zidanja Skadra na Bojani
- Prekidi u vodosnabdevanju
- Usvojeno više od 1.000 primedbi građana
- Evropski stoni tenis u srcu Niša:
- Bogat repertoar na sceni Narodnog pozorišta
- Rešenje kroz dijalog – pruga je neminovnost
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Tragedija u Nišu: Šesdesetšestogodišnji muškarac stradao nakon pada sa zgrade u Ulici Branka Krsmanovića
- Institut „Niška Banja” otvara vrata građanima: Besplatni pregledi srca na najsavremenijem 4D ultrazvuku
- Iz GrO SNS Niš navode: Većnik opštine Medijana zatečen za volanom sa 1,6 promila alkohola
- Revitalizacija Parka Svetog Save: Moderno navodnjavanje za dugovečno zelenilo
- Niš-ekspres modernizuje prevoz: Deset novih Euro 6 autobusa na ulicama grada












