Nevreme opustošilo Južnu Srbiju
Leskovac 25.06.2011. Izvor: Južne vesti, Tanjug, Aleksinac.Net
Iako i dalje nema zvaničnih izveštaja, izvesno je da je šteta koju je sinoćno nevreme izazvalo velika.
- Strahovito nevreme prouzrokovalo kompletan nestanak električne energije u aleksinačkoj opštini..
- Zbog nestanka struje nestalo je i vode, kao i komunikacija.
- Nevreme prouzrokovalo ogromnu štetu.

Štabovi za vanredne situacije u opštinama Nišavskog upravnog okruga su u zasedanju i u toku je utvrđivanje štete posle grada i olujnog vetra - rečeno nam je u Centru za obaveštavanje.
Prve procene i podaci kojim Centar za obaveštavanje raspolaže ukazuju da je najveće štete bilo na području opštine Aleksinac gde ekipe rade na obezbeđivanju redovnog snabdevanja strujom.
U aleksinačkoj opštini, prema prispelim podacima, 15 sela je sinoć zahvaćeno gradom, naveli su u Centru za obaveštavanje.
U svim opštinama Nišavskog upravnog okruga ekipe su na terenu i utvrđuju štetu na poljoprivrednim usevima, kazali su u Centru za obaveštavanje.
Prema podacima kojima u Centru raspolažu, mnogo veća šteta u niškom kraju naneta je od olujnog vetra nego od grada kao što je to slučaj i sa opštinom Doljevac gde grad, na primer, nije padao.
U opštini Merošina najviše su pogođena sela Azbresnica i Jovanovac, a u gadžinhanskoj opštini došlo je do privremenog nestanka struje.
Mnogi građani u Nišu zvali su i žalili se zbog oštećenja na automobilima, a jak vetar lomio je grane drveća.
Jak olujni vetar oštetio je mnoge plastenike u selima od Niša prema Leskovcu, ispričali su Tanjugu seljaci na niškoj pijaci koji su došli jutros sa tog područja.
U Centru za obaveštavanje naveli su da je sinoć, počev od 21 časa, sa 39 protivgradnih stanica ispaljeno više od 70 raketa i da je u toku popuna broja i snabdevanje stanica novim raketama.
Time je, kako se ocenjuje, znatno ublažena ukupna šteta od grada u niškom kraju.
Oluja obarala radnike sa skela
Prve informacije govore da su u Nišu najviše „nagrabusile“ šoferšajbne automobila, koje u naselju Pantelej nisu odolele udarima grada veličine oraha. Iz tog naselja se javili su nam se čitaoci koji kažu da su ostali bez stakla na vozilima.
Tri osobe zatražile su lekarsku pomoć, ali su lakđe povređene. Prema za sa sada nepotvrđenim informacijama, reč je o radnicima na skeli u Dušanovoj ulici. Njih su, verovatno, pogodili grumeni grada tako da su izgubili ravnotežu i pali sa skela. Centar grada bio je zasipan komadima grada, tako da su pojedina drveća ostala bez većih grana, a u gradu se na bezbroj mesta stvorila poplava jer neki, odavno već zapušeni slivnici, nisu mogli da služe kao protok tolikom naletu vode.
Problem se zbio u školi „Ivo Andrić“ gde je voda doprla do strujnih instalacija, pa je ova obrazovna ustanova ostala bez električne energije. Veliki problem udari gromova napravili su mobilnom operateru „Telenor“, pa su komunikacije bile otežane od 22 sata pa sve dok nevreme nije nestalo.
Nevreme odseklo Aleksinac od sveta
15 sela aleksinačke opštine zahvaćeno je gradom. Zvaničnih izveštaja i dalje nema, ali je očigledna ogromna šteta na njivama. Nadzemno povrće je gotovo uništeno. Za procenu štete će biti potrebno nekoliko dana.

Na ulicama grada sinoć je bilo krupnog peska koga je voda donela sa okolnih brda. U nekim delovima grada bilo je toliko vode da su ulice bile neprohodne. Grane sa drveća su napravile dodatni zastoj, a aleksinačka policija je imala pune ruke posla oko regulisanja saobraćaja. Dodatni problem predstavljao je mrkli mrak, jer nije bilo ni osvetljenja niti mesečine.

Na početku nevremena nestalo je i struje. Po rečima nadležnih ne zna se kada će doći do oporavka sistema, a nezvanično se saznaje da ovakvo stanje može potrajati nekoliko dana.
U elektroprivredi kažu da pokušavaju sve da bi dopremili struju do bitnih potrošača - vodovoda, bolnice i hitnih službi.
Glavni kvar je na dalekovodima koji snabdevaju aleksinačku opštinu iz pravca Niša, kao i Kruševca. Pored toga postoji i šteta na lokalnim sistemima koji su lakše otklonjivi.
#
Leskovac
Aleksinac
policija
Merošina
Doljevac
nevreme
Ivo Andrić
Azbresnica
Jovanovac
Pantelej
olujni vetar
@
Tweet
- Novosti
- Crna hronika
- Politika
- Društvo
- Ekonomija
- Poljoprivreda
- Turizam
- Kultura
- Zabava
- Saveti
- Sport
- Zdravlje
- Intervju
- Blog
- Obaveštenja
- Oglasi
- Nekretnine
- Turističke
Aktuelno

- Vremenska prognoza
- Trofej Niša 2026
- Trgovište centar off-road dešavanja
- Danas su Mladenci
- Rad, razgovor sa građanima i odgovornost
- Dani niškog teatra u Beogradu
- Gipsy jazz spektakl na Nišvilu
- Presuda Igoru Novakoviću izdvojen slučaj
- Dizel 212 – bez podrške 257 dinara
- Sudar autobusa i kamiona kod Niša
- Srce medicine kuca u Nišu – počeo „Cardionaissus“
- Niš u znaku radova
- Adrenalin na četiri točka
- Upis prvaka onlajn
- Metalnom šipkom pokušao ubistvo
Najnoviji oglasi
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Pametni Sat-Sat za Decu sa lokacijom-SIM Sat-Smart Watch
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Sticanje znanja bez granica: Učenici ETŠ „Nikola Tesla“ usavršavali 3D veštine u Lajpcigu
- Oslobođeni nasilnici: Policija ih jurila dva meseca, sud ih pustio
- Prof. Milenković Kerković žrtva SLAPP tužbe u Nišu od strane investitora „Tesla parka“
- Vozač kombija uhapšen zbog udesa kod Ostrovice i bekstva sa mesta nesreće
- Svetosavski dom sa svetskim izvođačem Maslejevim parira Parizu – veče klasike i virtuoznosti











