Кошаркашки Здравља нису реализовали напад за победу

Лесковац 25.10.2015. Здравље КК

Кошаркаши Здравља поражени су у суботу на свом терену у дуелу са екипом Плане Хардекс из Велике Плане резултатом 68:70, по четвртинама 19:22, 16:16, 20:12, 13:20.

Лесковчани су у последњу четвртину ушли са пет поена предности (55.50), али су гости из Велике Плане у завршници имали више концентрације, али и спортске среће.

Кошаркаши Здравља су имали последњи напад на утакмици. 26 секунди пре краја почела је акција Лесковчана, зона гостију и овога пута дозвољавала је шутеве за три поена. На крају је лопта стигла до Ристића који је шутирао из угла за три поена. Највиши у скоку био је капитен Јовановић који се одлучио да поново дода лопту Ристићу који је опет из угла, преко руке противничког играча шутирао, лопта је и буквално прошетала по обручу и изашла из коша.

За екипу Здравља су играли: Ристић 9, Мукановић 8, Вукадиновић, Тешановић 13, Филиповић 7, Јовановић 18, Раденковић, Станковић, Маројевић 13, Тешовић, Зејак, Стојиљковић.

У следећем, 5. колу Друге лиге Србије кошаркаши Здравља ће бити гости екипе Дунава (Стари Бановци).