Košarkaški Zdravlja nisu realizovali napad za pobedu

Leskovac 25.10.2015. Zdravlje KK

Košarkaši Zdravlja poraženi su u subotu na svom terenu u duelu sa ekipom Plane Hardeks iz Velike Plane rezultatom 68:70, po četvrtinama 19:22, 16:16, 20:12, 13:20.

Leskovčani su u poslednju četvrtinu ušli sa pet poena prednosti (55.50), ali su gosti iz Velike Plane u završnici imali više koncentracije, ali i sportske sreće.

Košarkaši Zdravlja su imali poslednji napad na utakmici. 26 sekundi pre kraja počela je akcija Leskovčana, zona gostiju i ovoga puta dozvoljavala je šuteve za tri poena. Na kraju je lopta stigla do Ristića koji je šutirao iz ugla za tri poena. Najviši u skoku bio je kapiten Jovanović koji se odlučio da ponovo doda loptu Ristiću koji je opet iz ugla, preko ruke protivničkog igrača šutirao, lopta je i bukvalno prošetala po obruču i izašla iz koša.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Ristić 9, Mukanović 8, Vukadinović, Tešanović 13, Filipović 7, Jovanović 18, Radenković, Stanković, Marojević 13, Tešović, Zejak, Stojiljković.

U sledećem, 5. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja će biti gosti ekipe Dunava (Stari Banovci).