Лесковац: Кошаркаши Здравља у Другој лиги

Ниш 28.04.2014. Медија центар Лесковац

Кошаркашки клуб Здравље Лесковац од следеће сезоне ће играти у Другој лиги Србије

То је епилог драматичне завршнице првенства у Првој регионалној лиги група Исток. У последњем, 26. Колу, у одлучујућим утакмицама постигнути су следећи резултати: Ниш - Јабланица 120:69 и Здравље Лесковац - Младост (Зајечар) 141:66.

Кошаркаши Здравља су у утакмицу са последње пласираном екипом Младост ушли са великим мотивом и жељом да забележе победу која би им била довољна за освајање првог места и пласман у виши ранг.

Предност домаћина расла је из минута у минут, а на крају је уследило велико славље кошаркаша, стручног штаба, управе и навијача Здравља.

У тиму Здравља шутерскиу расположени били су Тешовић који је меч завршио са 29, Миљковић са 27, Денић са 25 и Костић који је меч завршио са 20 поена. Одлично тимско издање употпунили су Ристић са 12 и Цветковић са 16 поена.