Нишлије на финалном турниру "Играјмо за 16"
Ниш 05.04.2017. Јужна Србија Инфо
Меморијални турнир Играјмо за 16, РТС организује већ 18 година и посвећен је успомени на 16-оро радника РТС који су погинули у НАТО бомбардовању телевизије 23. априла 1999. године.

У градовима Србије укључујући и Ниш, турнир се организује већ 5 година, од 2013. године. Ове године на турниру у Нишу је учествовало 16 екипа. Као и прошле године победио је тим “Маркет Ама” који ће овог викенда учествовати на Суперфиналном турниру који се игра у Београду.
Тим поводом градски већник Бранислав Качар организовао је пријем за нашу екипу која ће представљати Ниш у Београду, на турниру чији је такмичарски значај много мање важан у односу на поруку коју са собом носи, а то је сећање на трагично страдале младе људе, које никада не смемо заборавити.
Од прве године град Ниш активно помаже организацију турнира на много начина. Пре свега уступа спортске објекте за одржавање такмичења, помаже превоз екипе у Београд, а на такмичењу учествује и екипа Градске управе.
Град је препознао да је битно да се сећамо недужно настрадалих радњика РТС, али и да се кроз дружење и такмичење промовише спорт и здрави дух и мали фудбал као један од препознатљивих брендова града Ниша.
Већник Качар је капитену екипе уручио златник са ликом Цара Константина и фудбалске лопте, а Град Ниш ће овој екипи обезбедити и дресове и организовати пут до Београда.
Читава Србија кроз турнир у малом фудбалу одаје почаст трагично настрадалим радницима РТС-а али и свим жртвама Нато агресије на нашу земљу, уз јасну поруку – да се никада не заборави.
#
Ниш
РТС
Градски већник
мали фудбал
Играјмо за 16
Турнир у баскету
Бранислав Качар
@rts_vesti
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Будући богослови већ положили пријемни
- Почела мала матура
- Обележена годишњица Битке на Кошарама
- Заплењени кокаин, марихуана, оружје и новац
- Европска акција контроле возача:
- Ниш планира нови технолошки развој
- Нови прекиди у водоснабдевању
- Осмаци од понедељка на малој матури
- Временска прогноза
- Најлепша слика једног града су деца
- Од вртића до комуналних питања
- Почињу „Филмови на путу“
- У селу код Врања основана енергетска задруга
- Планирани радови током викенда
- Видовданска академија у Нишу
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Саборни храм у Нишу данас обележава крсну славу Свету Тројицу - Духове - Педесетницу
- Уз благослов и песму – хор „Бранко” на Светотројичним свечаностима у Крагујевцу
- Програм обележавања градске славе Ниша
- Црквено-играчки ансамбл НЦПД „Бранко“ обележио ФолкФест у Нишу својим наступом
- Премијер обишао канцеларију у Нишу












