Суперлига за рукометаше: Железничар-Рудар 24:22 (15:12)

26.10.2014.

Након два пораза, од Винтертура и Металопластике, рукометаши Железничара вратили су се на победнички колосек и тријумфом над Рударом из Костолца од 24:22 (15:12) у 6. колу Суперлиге отишли су на двонедељну такмичарску паузу.

"Жеља" је до тријумфа дошао највише захваљујући феноменалном голману Дејану Златановићу, који је одбранио 22 лопте и тако неутралисао нешто слабију игру својих саиграча у нападу, посебно у другом полувремену.

Гости нити једном нису водили на мечу, једино изједначење имали су на 1:1, па ипак, иако су у оба полувремена били у минусу од пет голова (15:10 у 27. минуту, 20:15 у 45. минуту), оба пута су успевали да приђу на само гол заостатка и до последњег минута били су домаћину за петама. Ипак, највише захваљујући бриљантном голману, али и Андрију Мађару, који је, при резултату 22:21, преузео одговорност и постигао последња два гола свог тима на мечу, тако и сачувао важне бодове у Чаиру.

Ниш, 26. октобра-хала Чаир. Гледалаца: 250. Судије:Душан Цветковић и Игор Николић (Лесковац).

Седмерци: Железничар 3(3), Рудар 4(4). Искључења: Железничар 6, Рудар 8 минута.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Златановић (22 одбране), Јеловац, Поробић 1, Павловић 1, Прокић, Б. Стефановић 3, Долић, Денић 3, Пернар, Митровић, Мађар 3, Дамњановић, Павлов 6, Петковић 5(3), Басарић 2, Стошљевић.

РУДАР: Рајичић (15 одбрана), Уранкар, Ивошевић, Аврамовић 3, Владић, Драгутиновић 2, Бабић 1, Недељковић, Недељков 4, Копања, Марјановић 2, Ломић 2, Петровић 8(4), Мердовић, Милошевић.

Семафор: 1:1(3), 4:1(6), 7:6(14), 10:6(16), 14:9(25), 16:15(39), 20:15(45), 22:21(56).