Вујошевић: Радујемо се доласку у Ниш
Ниш 18.02.2015.
Стратег срског шампиона Душко Вујошевић уочи пута у Ниш, где његов тим очекује завршни турнир Купа “Радивоја кораћа”, говорио је о предстојећем такмичењу, његовом значају и амбицијама тима.

- Без обзира што је кроз овај начин бодовања куп такмичење које је доста обезвређено, са друге стране већ самом чињеницом што представља једно од два такмичења у овој земљи, уз домаће првенство, има своје и симболичне и друге вредности. У сваком случају ми идемо са амбицијом да дамо најбоље од себе и да пружимо максимум. Куп је такмичење које сматрају најдемократскијим од свих такмичења, управо због тога што ту могу и пролетери против буржуја, једна утакмица се игра, доста зависи и од случаја и није било мали број пута да се направе изненађења и да резултати буду другачији од оних који су предвиђени пре утакмица. Свако ту има своју прилику и шансу и у том контексту сигурно да и ми нисмо без амбиција - почео је причу о првој борби за трофеј у овој сезони шеф струке клуба из Хумске.
Традиција иде у прилг Партизану који је највише трофеја у Купу “Радивоја Кораћа” освојио управо у граду на Нишави. Тамо су кошаркаши из Хумске увек имали срдачну добродошлицу верних навијача:
- За Ниш нас везују лепе успомене, знали смо ту и да освојимо куп. Партизан тамо има много навијача , наравно и неке друге екипе, али ми ту имамо своју стварно верну публику. Радујемо се том одласку у Ниш - истакао је Вујошевић још једном разлог зашто се црно-бели тим увек добро осећа када игра у том граду.
Као главног фаворита за освајања “Жућкове левице” тренер Партизана НИС издвојио је Црвену звезду.
- Потпуни и апсолутни фаворит је Црвена звезда, која се исфаворитила ових задњих година у свим спортовима у Србији. Али куп је таква врста такмичења, ту су често могућа и изненађења, па ми морамо прво да спречимо Војводину да направи једно са нама, а онда ћемо размишљати даље. То је такмичења где и ти апсолутни фаворити знају да се оклизну и не материјализују на крају оно што се претпостављало да имају пре почетка самог такмичења - јасан је био Вујошевић.
Поред Андрића који има проблема са температуром још из Загреба, због чега је и мање играо, здравствено стање осталих играча је добро.
Четвртфинални сусрет Партизана НИС и Војводине заказан је за четвртак, 19. фебруар са почетаком у 21 час. Директан пренос утакмице је на каналу Арена спорт 1.
Аудио снимак конференције за медије:
#
Ниш
кошарка
куп
Партизан КК
Куп Радивој Кораћ
Душко Вујошевић
Црвена Звезда
@PartizanBC
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Квар у Горњем Матејевцу
- Први дечји фестивал фолклора „Поље божурова“
- ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ
- Временска прогноза
- Будући богослови већ положили пријемни
- Почела мала матура
- Обележена годишњица Битке на Кошарама
- Заплењени кокаин, марихуана, оружје и новац
- Европска акција контроле возача:
- Ниш планира нови технолошки развој
- Нови прекиди у водоснабдевању
- Осмаци од понедељка на малој матури
- Најлепша слика једног града су деца
- Од вртића до комуналних питања
- Почињу „Филмови на путу“
Најновији огласи
- Prodaje se gg zemljište na manje od deset minuta od centra Niša
- radnici za berbu maline Arilje
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Уз благослов и песму – хор „Бранко” на Светотројичним свечаностима у Крагујевцу
- Црквено-играчки ансамбл НЦПД „Бранко“ обележио ФолкФест у Нишу својим наступом
- Премијер обишао канцеларију у Нишу
- Нови конкурси за челне позиције у четири нишке установе културе
- Николић први пут за говорницом градског парламента












