Потрага за бегунцем
Полиција позива грађане који препознају и примете Марка Јовановића (1989) из Ниша, осумњиченог за двоструко убиство у Нишу, да се јаве на бројеве телефона 92 или 018/ 522-982.

Полиција трага за Марком Јовановићем (21) из Ниша, осумњиченим да је у недељу убио Данијелу Јовановић (27) и Александра Китановића (23).
Како је саопштено нишка полиција је раније поднела кривичну пријаву Јовановића.
Против осумњиченом је у марту ове године поднета кривична пријава због наношења лаких телесних поврда оцу убијене Данијеле, речено је на конференцији за новинаре у полицији.
Против Јовановића је раније поднета и прекршајна пријава због напада на једног младића у Дуваништу, казали су у полицији, која интензивно трага за осумњиченим.
Полиција је позвала грађане који препознају и примете осумњиченог да о томе одмах обавесте припаднике полиције на телефон 92, или телефон 018-522-982. Полиција је објавила и фотографију осумњиченог за кога је речено да раније није хапшен.
Како пишу "Новости" убијена девојка је са Јовановићем пре осам месеци раскинула двогодишњу везу.
Данијелин отац Славољуб и мајка Верица, у недељу су отишли да обиђу своју кућу на другом крају Ниша, а брат је био у викендици, код је девојка у поподневним сатима у стану чекала другарицу.
Како прича Славољуб Јовановић, отац убијене девојке, убица је ушао у зграду и зазвонио на улазним вратима стана број три. У то време, Данијела је била у продавници, а убица је сачекао да се врати сакривен иза кућишта лифта. Док је био у "заседи" чак је сео на отирач.
"Када је Данијела дошла до врата стана, излетео је с ножем у рукама, напао је слеђа и више пута убо у груди и стомак. Потом је зазвонио на врата стана број два и позвао комшију Александра Китановића да изађе у ходник. Онда је ножем насрнуо и на њега", прича Славољуб Јовановић.
Станари зграде 91 у Улици Мајаковског потом су алармирали полицију и Завод за хитну медицинску помоћ, чија екипа је брзо стигла на место злочина. Покушали су реанимацију Александра Китановића, али нису могли да му помогну јер је имао око седам-убода ножем.
Бивши Данијелин момак је, према причи њеног оца, био добар дечко у почетку њиховог забављања, али се потом ођедном променио, па је она оставила Јовановића. Постао је силеџија, био је патолошки љубоморан, претио је, а Данијели је једном већ стављао нож под грло.
"Све је то пријављено полицији, али су ми тврдили да не могу да реагују ако нема сведока. Половином марта и мене је ударио "боксом", а судски поступак је у току јер сам поднео тужбу против њега.
Ћерку сам стално пратио када би излазила и приметио да се плаши бившег дечка, јер се на улици стално окретала како би увидела да је не прати. Нажалост, у недељу нисам био у стану да је заштитим јер сам сматрао да је ту безбедна", прича Данијелин отац
"У недељу око 15 сати чуо сам се телефоном са Данијелом, питао је "Срећо, како си?" Рекла је да је добро. Нажалост, потом је отишла у продавницу а по повратку је дочекала "сотона" са ножем", прича отац убијене девојке.
Он каже и да је Данијелин бивши дечко једном упао у продавницу "Интерекс", где је она радила. Малтретирао ју је, али су га радници озбебеђења избацили и позвали полицију.
Родбина убијеног Александра Китановића у понедељак је занемела од туге, па није била способна за разговор. Засада нема појашњења зашто је насилник ножем насрнуо на овог младића, а станари кажу да је настрадао ни "крив ни дужан".
Само се претпоставља да је ликвидиран јер је раније пријављивао полицији насилничко понашање Јовановића, који је знао да уђе у зграду, виче и ногама шутира врата стана породице Јовановић.
Станари ове зграде у нишком насељу Дуваниште причају и да је Марко Јовановић "терорисао" читав овај део у Улици Мајаковског, поготово младиће. Док се забављао са Јовановићевом, љубомору је изказивао без разлога и када би она била у друштву другарица и другова, пишу "Новости".
#
полиција
потрага
кривична пријава
насилничко понашање
прекршајна пријава
Славољуб Јовановић
Марко Јовановић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Давидов сан нема цену – пошаљимо га у Брајтон!
- Свети Василије Острошки
- Радови на мрежи и прекиди у водоснабдевању
- Фестивал старих заната оживео дух традиције
- Кварови на водоводној мрежи и прекиди
- ТЕСЛА, Србин сам
- Дан победе над фашизмом
- Радови на водоводној мрежи током викенда
- Представљање Аристотелове „Поетике”
- Оснива се Универзитет „Свети Сава”
- Покрет за народ и државу о енергетици
- СТАЗАМА СЛАВНИХ ПРЕДАКА
- Прекиди у водоснабдевању до 15 часова
- Годишњица страдања Нишлија у нападу бомбама
Најновији огласи
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Други фестивал уличних свирача Звуци нишке калдрме: Отворен позив за уметнике и награде за најбоље
- Ниш као стратешки центар за кинеске теретне летове
- Министар просвете најавио почетак рада Факултета српских студија у Нишу
- Двоструко злато за Дечји шаховски клуб „ОСНОВАЦ“ на Кадетској лиги Централне Србије
- Нишлије украле „фолксваген“ па кренуле на пут: Ухапшени у Великом Градишту након филмске потере












