Отворен највећи мост на Tоплици
23.09.2012. Autor: Agencija TANJUG
Реконструкција највећег моста на реци Топлици, на магистралном путу Ниш-Приштина, завршена је и мост је пуштен за саобраћај.

Саобраћај у оба смера преко моста данас је поново пуштен, након што је завршена комплетна реконструкција моста.
Реконструкцију моста финансирало је ЈП „Путеви Србије“, а комплетна реконструкција коштала је око 45 милиона динара.
У локалном предузећу за путеве у Куршумлији Танјугу је речено да је Мост на реци Топлици у селу Пепељевац код Куршумлије сада у потпуности безбедан за саобраћај.
На средини и целом дужином моста је била пукла бетонска плоча, а на самој средини се отворила велика рупа због чега су стручњаци из Института за путеве и „Путева Србије“ установили да мост није безбедан за возила.
Преко овог моста дневно прође више хиљада аутомобила и неколико стотина тешких шлепера који возе робу на Косово и Метохију, али и туриста који одлазе у Ðавољу варош и Пролом бању.
За време реконструкције, саобраћај према Косову се одвијао преко села Пепељевац и Крчмаре чији мештани су у више наврата блокирали пут кроз село тражећи од тадашње локалне власти асфалтирање те деонице пута јер им тешки шлепери, који превозе робу на Косово и који за собом дижу облаке прашине, уништавају баште од којих они живе.
Иако им је тадашња локална власт обећала да ће пут бити асфалтиран, то се није догодило.
Мост на Топлици код Куршумлије саграђен је 2000. године, након што је стари срушен током НАТО бомбардовања 1999. године.
#
Путеви Србије
саобраћај
мост
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Давидов сан нема цену – пошаљимо га у Брајтон!
- Свети Василије Острошки
- Временска прогноза
- Радови на мрежи и прекиди у водоснабдевању
- Фестивал старих заната оживео дух традиције
- Кварови на водоводној мрежи и прекиди
- ТЕСЛА, Србин сам
- Дан победе над фашизмом
- Радови на водоводној мрежи током викенда
- Представљање Аристотелове „Поетике”
- Оснива се Универзитет „Свети Сава”
- Покрет за народ и државу о енергетици
- СТАЗАМА СЛАВНИХ ПРЕДАКА
- Прекиди у водоснабдевању до 15 часова
- Годишњица страдања Нишлија у нападу бомбама
Најновији огласи
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Други фестивал уличних свирача Звуци нишке калдрме: Отворен позив за уметнике и награде за најбоље
- Светски дан плеса у Нишу: Празник покрета и креативности
- Ниш као стратешки центар за кинеске теретне летове
- Министар просвете најавио почетак рада Факултета српских студија у Нишу
- Двоструко злато за Дечји шаховски клуб „ОСНОВАЦ“ на Кадетској лиги Централне Србије












