Топлане спремне за грејање
Председник Управног одбора Удружења топлана Србије Дејан Стојановић изјавио је данас да је највећи део топлана у земљи спреман за предстојећу грејну сезону, али и да је забележено повећање наплате потраживања од потрошача.

– Ремонтни радови су урађени 97 до 100 процената. Техничка спремност је готово максимална. Проблем су економско-финансијски показатељи – рекао је Стојановић у Пироту, где је одржана седница УО Пословног удружења топлана Србије.
По његовим речима, у готово свим градовима дошло је до повећања процента наплате, што је резултат и Уредбе о минималним и максималним ценама грејања коју је донела Влада Србије, у којој је грађанима јасно и транспарентно приказано какви су трошкови у производњи, дистрибуцију и снабдевању топлотном енергијом.
– Након те уредбе ће свакако доћи тарифни системи, који ће до краја дефинисати све те трошкове који настају у производњи, дистрибуцији и снабдевању топлотном енергијом – рекао је Стојановић. Тарифне системе примењује већ неколико градова у Србији, попут Суботице, Шапца, Бечеја, Бачке Паланке, Сомбора, од ове године крећу Пирот, Ниш, Чачак и многи други.
Одређени градови одређеним категоријама наплаћују према испорученој топлотној енергији. Углавном се то дешава с пословним корисницима.
По Стојановићевим речима, значајно је и препоручује се да се у наредном периоду праве репрограми с грађанима.
– То је уједно и препорука ресорног министарства. Нема разлога да се грађанима не изађе на тај начин у сусрет и мислим да ће то резултирати још бољим процентима наплате потраживања – казао је Стојановић.
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- Давидов сан нема цену – пошаљимо га у Брајтон!
- Свети Василије Острошки
- Радови на мрежи и прекиди у водоснабдевању
- Фестивал старих заната оживео дух традиције
- Кварови на водоводној мрежи и прекиди
- ТЕСЛА, Србин сам
- Дан победе над фашизмом
- Радови на водоводној мрежи током викенда
- Представљање Аристотелове „Поетике”
- Оснива се Универзитет „Свети Сава”
- Покрет за народ и државу о енергетици
- СТАЗАМА СЛАВНИХ ПРЕДАКА
- Прекиди у водоснабдевању до 15 часова
- Годишњица страдања Нишлија у нападу бомбама
Најновији огласи
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Други фестивал уличних свирача Звуци нишке калдрме: Отворен позив за уметнике и награде за најбоље
- Ниш као стратешки центар за кинеске теретне летове
- Министар просвете најавио почетак рада Факултета српских студија у Нишу
- Двоструко злато за Дечји шаховски клуб „ОСНОВАЦ“ на Кадетској лиги Централне Србије
- Нишлије украле „фолксваген“ па кренуле на пут: Ухапшени у Великом Градишту након филмске потере












