Служба трансфузије пребацује планове
Пирот 17.06.2014. Танјуг
Иако већ две године нема на располагању аутомобил за одласке на терен Служба за трансфузију крви у Пироту успева да прикупи неопходне количине крви

Током прошле године план је пребацила за петину, изјавио је Танјугу координатор у овој служби Љубиша Ђорђевић.
Уместо планираних 1.543 јединица крви прикупљене су 1.902 јединице, рекао је он.
По његовим речима, иако је општина Пирот донирала Служби трансфузије аутомобил, тренутно служба нема свој аутомобил с обзиром да се он од пре две године користи и за потребе Опште болнице Пирот, па је Служби трансфузије на располагању само повремено.
"Раније нам је на располагању аутомобил био константно, што већ две године није случај. То се одразило и на број спроведених акција прикупљања крви на терену па смо уместо планираних 35, током прошле године реализовали свега осам акција," навео је Ðорђевић.
Уместо на терену сада се акције добровољног давања крви реализују у самој Служби, што се наравно негативно одражава на број давалаца, напоменуо је он.
"Ипак, успевамо да сваке године пребацимо план прикупљених јединица крви. Тако смо прошле године, по најновијим подацима, прикупили 23 посто више јединица крви него што је било планирано."
Од последњих 17 година, у чак 15 година план је пребачен тако да се од 1979. године, од када служба постоји није догодило да нема довољно крви за операције и друге намене, истакао је Ђорђевић.
#
Пирот
трансфузија крви
Љубиша Ђорђевић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Нестала петнаестогодишња Дуња Нецић
- Четворогодишње дете прогутало мишомор
- Временска прогноза
- Међународни празник рада
- Радови на водоводној мрежи током празника
- Водич кроз празнично дежурство
- Нишлије украле „фолксваген“ па кренуле на пут:
- Ниш добија стабилну енергију и јефтиније грејање
- Светски документарци и мајстори кларинета
- Маестрално вече у Светосавском дому
- Отворене просторије Покрета у Алексинцу
- ЈКП Наиссус: ХАВАРИЈА У ДУРЛАНУ
- СЕРВИСНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ ЈКП „НАИССУС“
- ФСС у Нишу од академске 2026/27. године
- Двоструко злато за ДШК „ОСНОВАЦ“
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Нови туристички бренд Ниша: Сјајан почетак „Наис ракија феста“
- Утајили скоро 13 милиона динара пореза, кривичне пријаве против двојице Лесковчана
- НИШ КАО СВЕТИОНИК ЗНАЊА: Одржан 11. Форум младих научника
- Премијум технологија у служби срца: Нови ултразвучни апарат окупио 1.300 грађана у Нишкој Бањи
- Инвестиција у здравље најмлађих: Дечији диспанзер у Лесковцу добија нови сјај и додатних 1.600 квадрата












