Фестивал дечјег стваралаштва у Прокупљу
Прокупље 06.02.2015. Јужна Србија Инфо
Ове године на пролеће, децу учеснике, али и све оне који Фестивал дечјег стваралаштва сматрају најлепшом и највеселијом манифестацијом у Прокупљу, очекује баш он.

Добро познати Федес, који према ранијим оценама жирија може парирати много већим фестивалима који трају много више година.
Да се њему већ радују учесници који ће после обрадовати оне у публици сведоче деца из Дечијег хора Дома културе и солисти који су већ почели вредно да раде на припремама за овај важан догађај. Биће то седми по реду ФЕДЕС, а за његов најважнији део „Дечију песму“, већ је изабрано 16 песама чији су аутори топлички писци и композитори, јер ова манифестација од почетка рачуна и ослања се на сопствене снаге и промоцију правих вредности Топлице.
-Солисти су већ добили текстове, нотне записе и матрице, тако да су са својим професорима солфеђа почели увежбавање, рекао је директор Основне музичке школе „Корнелије Станковић“ Влада Дробњак и истакао да 14 солиста похађа музичку школу на чијем је он челу.
У оквиру ФЕДЕС-а већ по традицији биће организовано и такмичење ученика ове школе на Одсецима клавира, харнонике, гитаре и виолине у извођењу класичне музике. У овом делу програма учествују и ученици издвојених одељења из Блаца, Куршумлије и Житорађе.
Диригент Дечијег хора Дома културе Сања Стојковић наглашава да се деца већ сада радују овогодишњем ФЕДЕС-у и да су хористи већ почели припреме тако што раде на увежбавању песама.
У оквиру ове манифестације поред веселе „ Дечије песме“ биће одржано и такмичење у класичној музици, вече народне музике и стваралаштва, које увек буде добро прихваћено од стране публике и такмичење у ликовном и литерарном стваралаштву коме се опет највише радују деца.
#
Прокупље
Корнелије Станковић
ФЕДЕС
Сања Стојковић
@
Tweet
- Новости
- Црна хроника
- Политика
- Друштво
- Економија
- Пољопривреда
- Туризам
- Култура
- Забава
- Савети
- Спорт
- Здравље
- Интервју
- Блог
- Обавештења
- Огласи
- Некретнине
- Туристичке
Најновије вести

- Временска прогноза
- ФСС у Нишу од академске 2026/27. године
- Двоструко злато за ДШК „ОСНОВАЦ“
- Уговори за подршку женском предузетништву
- Ниш постаје кључно чвориште за карго летове
- Главни прекиди у водоснабдевању
- Празник покрета и креативности
- Сергеј Давидченко у Светосавском дому
- Између идеала и забране
- Крај зидања Скадра на Бојани
- Прекиди у водоснабдевању
- Усвојено више од 1.000 примедби грађана
- Европски стони тенис у срцу Ниша:
- Богат репертоар на сцени Народног позоришта
- Решење кроз дијалог – пруга је неминовност
Најновији огласи
- Folija,cuva privatnost ogledalo efektom
- Veze,brak,poznanstva
- Polovni delovi Sprinter, Vito, Viano, Krafter, LT
- Torte Novi Sad
- Potrebna Vam je dodatna zarada?
- Potrebni mesari za rad u Sloveniji i Hrvatskoj
- Паметни Сат-Сат за Децу са локацијом-СИМ Сат-Смарт Wатцх
- Otkup telefona Beograd
- Za rad u Sloveniji, Hrvatskoj i Nemačkoj potrebni -mesari -pomoćnik mesara -kuvari -pomoćnik kuvarai i bravari
- Selidbe Beograd Super Cena
- Трагедија у Нишу: Шесдесетшестогодишњи мушкарац страдао након пада са зграде у Улици Бранка Крсмановића
- Институт „Нишка Бања” отвара врата грађанима: Бесплатни прегледи срца на најсавременијем 4Д ултразвуку
- Из ГрО СНС Ниш наводе: Већник општине Медијана затечен за воланом са 1,6 промила алкохола
- Ревитализација Парка Светог Саве: Модерно наводњавање за дуговечно зеленило
- Ниш-експрес модернизује превоз: Десет нових Еуро 6 аутобуса на улицама града












